Організація обслуговування у малих готелях: Навч. посібник / Г.Б. Мунін, 3.1. Тимошенко, Ю.І. Палеха, М.Д. Стамболов; За заг. ред. академіка О.В. Шербенка. - К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2007. - 181 с. - Бібліогр.:176 с.

2.10. Організація побутового обслуговування

Побутове обслуговування спрямоване на задоволення потреб гостей, що виникають під час їхнього проживання в малих готелях. Перелік цих послуг залежить від категорії малого готелю. Не в усіх готелях є можливість організовувати побутове обслуговування гостей і надавати їм повний перелік послуг. Проте необхідно прагнути до того, щоб набір послуг цілком відповідав запитам гостей, у Підприємства, що надають послуги, повинні розміщуватися в доступному місці (найчастіше на першому поверсі). У вестибюлі, на поверхах, у номерах повинна бути інформація про те, як і де одержати послуги, години роботи цих підприємств мають бути зручними для гостей.

До складу додаткових послуг з побутового обслуговування може входити наступне.

1. Термінове прання і хімчистка, ремонт і прасування особистих речей (у номері в папці з рекламою мають бути бланки замовлень на прання чи чищення одягу. Там же мають бути й пам’ятки про те, як здати одяг до пральні (цю послугу можуть надати в готелях, де є пральня)). У готелях більш низької категорії можна взяти праску напрокат. Гість сам прасує у номері або в спеціальній кімнаті, де є прасувальна дошка.

2. Терміновий ремонт і чищення взуття. У холах висококласних малих готелів можуть стояти апарати для чищення взуття. У номерах мають бути щітки для чищення взуття й одягу.

3. Збереження речей і цінностей (камера схову і сейфи в номерах та в адміністратора).

4. Розвантаження, завантаження і доставка багажу в номер (оплачуються чайовими).

5. Прокат предметів культурно-побутового призначення (телевізори, посуд, спортивний інвентар тощо).

6. Дрібний ремонт годинників, електробритв, радіо,кіно, фотоапаратури; фотопослуги.

7. Послуги перукарського, манікюрного і масажного кабінетів. Ці послуги можуть надаватися й у номерах, але з певною націнкою.

8. Доставка обіду в номер.

Зазвичай в кожному номері в папці з рекламою мають бути папір, конверти, спеціальні таблички, які можна вивісити на двері, якщо гість просить випрати, прибрати ; номер або просто не хоче, щоб його турбували.

1 Розмаїття надаваних додаткових послуг визначається як j, рівнем комфорту готелю, так і його спеціалізацією. Вони ' можуть надаватись в номері й у спеціалізованих І приміщеннях або інших приміщеннях. В одномісному апартаменті надаються: кондиціонер, Інтернет, сніданок, перенесення багажу, басейн, сауна, фітнес-центр, доставка в номер факсів та іншої кореспонденції, автостоянка, інформаційна карта міста. В номері повинні бути кабельне та супутникове телебачення, кондиціонер, міні-бар, сейф, фен, дошка для прасування, кавоварка.

До найбільш розповсюджених додаткових послуг в номері відносяться прання, чищення, прасування одягу; чищення взуття; замовлення обіду або вечері, газет, квітів; виклик швидкої допомоги.

Додаткові послуги в малих готелях можуть визначатися наявністю неподалік пральних, портняжних та ремонтних майстерень; перукарні, аптечного кіоску і кіоску обміну валют; сауни, тренажерної зали, басейну, фітнес-клубу; площадки для гольфу, тенісних кортів; бізнес-центру, приміщення для переговорів, аудіо та відео обладнання; прокату автомобілів, стоянок у гаражі.

Додаткові послуги можна замовити з номера по телефону.