Організація обслуговування у малих готелях: Навч. посібник / Г.Б. Мунін, 3.1. Тимошенко, Ю.І. Палеха, М.Д. Стамболов; За заг. ред. академіка О.В. Шербенка. - К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2007. - 181 с. - Бібліогр.:176 с.

2.9. Види послуг, що надаються в малих готелях. Додаткові послуги

Послуги, що надаються в малих готелях, підрозділяються на основні й додаткові. Вони можуть бути як безкоштовними, так і платними. Основною послугою малих готелів є проживання. Без додаткової оплати гостям можуть бути надані наступні види послуг: виклик швидкої допомоги; користування медичною аптечкою; доставка в номер кореспонденції; побудка до певного часу; надання окропу, голок, ниток, одного комплекту посуду і столового приладдя.

Перелік і якість надання платних додаткових послуг має відповідати вимогам привласненій категорії. Наприклад, у тризірковому готелі «Камелот» надають такі платні послуги: екскурсійне обслуговування; замовлення послуг гідів- перекладачів; організація продажу квитків у театри, в цирк, на концерти і т.д.; організація продажу квитків на всі види транспорту; замовлення автотранспорту для гостей; виклик таксі; прокат автомобілів; замовлення місць у ресторанах міста; купівля і доставка квітів; продаж сувенірів, листівок та іншої друкованої продукції; ремонт взуття; ремонт і прасування одягу; прання і хімчистка одягу; користування сауною; послуги перукарні; оренда конференц-зали, залів для переговорів; послуги бізнес-центру.