Банько В.Г. Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів: Навчальний посібник. 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: Дакор, 2008. — 328 с.

13.3. Суттєвість основних напрямків комплексної механізації НРТС-робіт

Не дивлячись па велику різноманітність видів і умов переміщення вантажів па підприємствах різних галузей, існує тільки два основних напрямки комплексної механізації НРТС — робіт.

Це безтарні перевезення штучних та рідкіх вантажів, а також відмови від перевезення їх у транспортній тарі у всіх випадках, де це можливо, оскільки ефективність механізації НРТС — робіт з сипучими та рідкими вантажами без тари безумовно вища ніж із штучними.

Практично вся готова продукція виготовляється у вигляді штучних вантажів які неможливо перевтілити у штучні і рідкі.

Тому для цих вантажів реалізується другий основний напрямок комплексної механізації закріплення штучних вантажів в такі транспортні одиниці, які можуть ефективно перероблюватися машинами надпідлогового транспорту, кранами-штабелерами або іншими установками періодичної дії.

Реалізація заходів за двома напрямками може бути успішною тільки в тому разі, коли всі заходи розглядають і рішення по цим заходам приміняють комплексно, в системі постачальник — транспорт — споживач.

Впровадження механізації для кожного із учасників системи окремо або практично неможливо, або малоефективно. ^ Отже, при рішенні питань механізації НРТС-робіт підприємства повинні розглядати з їх зв'язками як в середині галузі так і з підприємствами інших галузей, з постачальниками сировини, тари, а також споживачами продукції.