Банько В.Г. Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів: Навчальний посібник. 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: Дакор, 2008. — 328 с.

12.4. Підготовка овочів і фруктів до продажу і їх продаж

Картопля і плодоовочеві товари перед подачею в торговельну залу попередньо відсортировуются від землі і нестандартної продукції. Для перебирання виділяється спеціальне приміщення.

Ягоди вишня, черешня і виноград можуть подаватися, у торговельну залу без попередньої переробки. З підсобного приміщення товари подаються в торговельну залу у розпакованому вигляді з указівкою ціни і сорту товару. Товари виставляються на полках, гірках і прилавках, у лотках, касетах, кошиках, шухлядах, візках і іншому устаткуванні й інвентарі.

Товари, підготовка яких до продажу методом самообслуговування проводиться в магазині, в'яжуться в пучки, фасуються, комплектуються в набори для готування блюд, упаковуються в бавовняні і поліетиленові сітки, плівки, інші пакувальні матеріали і маркіруються. На прилавках, гірках і вітринах повинні бути виставлені зразки всіх наявних у продажі товарів, забезпечені ярликами з указівкою найменування, сорту і ціни за 1 кг чи за штуку (пучок). Ярлики містяться поруч з товарами і підписуються матеріально-відповідальною особою.

Робочі місця продавців до початку торгівлі повинні бути забезпечені плодоовочевими товарами в достатній кількості й асортименті. У процесі реалізації запаси товарів систематично поповнюються.

Картопля і плодоовочеві товари відпускаються в магазині шляхом зважування в присутності покупця в заздалегідь розфасованому і зваженому вигляді. При торгівлі свіжими картоплею, овочами (цибуля, морква) і яблуками, поступившими в магазин у розфасованому вигляді, кожна одиниця ваги (пакет, сітка і т.п.) повинна відповідати зазначеному на ній чи на ціннику ваги з обліком номінальних вагарень допускаються, що відхиленні від значення.

Погрішність значень маси окремих ваг у грамах:При відпустці вагарень картоплі, овочів і фруктів допускається зважування їх в інвентарній тарі, на якій чітко на видному для покупця місці позначена її вага. Капуста квашена, гриби солоні і мариновані відпускаються разом із соком, розсолом і маринадом у процентних співвідношеннях відповідно до діючих стандартів чи технічним умовам. При відпустці інших солених і маринованих плодоовочевих товарів рідина додається на прохання покупця після зважування.

Підприємства торгівлі, що здійснюють продаж лимонів забезпечуються шаблонами для калібрування.

Продаж недоброякісних плодоовочевих товарів забороняється, а працівники, винні в цьому, повинні залучатися до відповідальності.