Банько В.Г. Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів: Навчальний посібник. 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: Дакор, 2008. — 328 с.

12.3. Збереження плодоовочевих товарів у магазині

Свіжі плоди, овочі і картопля зберігаються в затаренному вигляді в спеціально відведених для цих цілей добре вентильованих комор без природного висвітлення. Плоди розміщуються в коморах роздільно від картоплі й овочів. Шухляди, лотки, кошики з продукцією встановлюються в коморах на підтоварники штабелями висотою 1,5-2 м.

Для збереження свіжих плодів, овочів і картоплі повинні бути забезпечені наступні умови (див. табл. 12.1).

У виняткових випадках, коли не представляється можливим створити такі умови, зерняткові плоди, цитрусові, овочі (за винятком зелені) і картопля можуть зберігатися при температурі від +10 до +12°С з відносною вологістю повітря 80-85% терміном не більш двох діб. Щоб уникнути псування плодів фумигованих яблук, груш і цитрусових, плоди в магазині зберігаються не більш 24 годин. Квашена капуста, солоні чи мариновані огірки і помідори зберігаються в бочках, бідонах на підлозі, у склотарі — чи на стелажах у шухлядах, у поліетиленових мішечках — у шухлядах при температурі: капуста — від 0 до -20°С, огірки і помідори — від -1 до +4°С, а при відсутності охолоджуваних приміщень — у коморах при температурі не вище +12°С з застосуванням штучної вентиляції. Сушені плоди овочі і гриби зберігаються в сухому прохолодному приміщенні при температурі від 0 до +10°С й відносної вологості повітря не вище 75% у шухлядах, у поліетиленових чи крафмішках, покладених на підтоварники в штабелі.

Таблиця 12.1 Умови збереження свіжих плодоовочів



Заморожені плоди й овочі зберігаються в низькотемпературних камерах і прилавках при температурі не вище -8 -10°С.

Для забезпечення контролю за температурою і відносною вологістю повітря в коморах, де зберігаються плодоовочеві товари, повинні бути термометри і психрометри.