Банько В.Г. Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів: Навчальний посібник. 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: Дакор, 2008. — 328 с.

12.2. Завезення і приймання плодоовочевих товарів

Магазини й інші підприємства, що торгують картоплею і плодоовочевими товарами, одержують зазначену продукцію від відповідних баз торгових організацій, а також безпосередньо від фермерських господарств.

Підприємства роздрібної торгівлі зобов'язані завчасно, не пізніше чим напередодні дня завозу, давати базам заявки на необхідну кількість плодоовочевих товарів у розгорнутому асортименті. Завезення плодоовочевих товарів провадиться відповідно до цих заявок. Картопля і плодоовочеві товари, що доставляються в торговельну мережу, повинні бути розсортовані і відповідати по якості технічними умовам. Виключення допускається для деяких помологічних сортів яблук (Білий налив, Астраханський білий, Розмарин), ягід, кісточкових плодів і винограду, на якість яких переробка впливає негативно. Зазначена продукція може поставлятися з баз у магазини в не розсортованому вигляді за умови, якщо кількість відходів не перевищує для яблук 5%, для кісточкових плодів і винограду — 10%.

Доставка картоплі і плодоовочевих товарів провадиться в тарі, що забезпечує схоронність товару від механічних ушкоджень і псування. Не можна перевозити товари, без тари за винятком кавунів, пізньої капусти і гарбуза, що при транспортуванні укладаються на запобіжний шар з пакувальних матеріалів. Під час перевезення відкритими видами транспорту товари повинні бути укриті пакувальними матеріалами.

Приймання плодоовочевих товарів по кількості і якості провадиться в роздрібній торговій мережі керівником підприємства чи уповноваженим ним матеріально-відповідальною особою за учас-

тю товарознавця. Перевірка товару по кількості й асортименту провадиться відповідно до даних, зазначених у супровідному документі, а так само в заявці магазина. Якщо виявляється невідповідність товару, що надійшов, кількості, якості, виду й асортименту, зазначеним у супровідному документі, магазин вправі відмовитися від його приймання, склавши акт.

Розкриття тари повинно провадитися дбайливо і за допомогою спеціальних інструментів. Уся плодоовочева тара, що надходить у роздрібну мережу, повинна зберігатися в умовах, що забезпечують її схоронність. Не можна зберігати тару в торговельній залі, тамбурі й у фасаді магазина. Для збереження тари приділяється спеціальне приміщення чи площадка з навісом.