Банько В.Г. Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів: Навчальний посібник. 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: Дакор, 2008. — 328 с.

11.6. Особливості перевезень різних вантажів

Перевезення продовольчих і непродовольчих товарів вимагає в більшості спеціального складу. Для перевезення хлібобулочних виробів використовують спеціальні фургони і причепи-фургони. Фургон обладнаний направляючими для установки лотків з хлібом і примусової вентиляції. Перевозка швидкопсувних продуктів в охолодженому або замороженому стані здійснюється в ізотермічному кузові.

Зовнішня обшивка кузова із листової сталі, внутрішня — оцинкована, простір між ними заповнюється пінопластом.

М'ясні туші підвішують в кузові на спеціальних крюках.

Молоко перевозять в цистернах — молоковозах. Для заповнення секцій цистерни молоком в них створюється розрідження від робочого двигуна тягача, а злив молока здійснюється самопливом.

Муку перевозять в мішках на вантажних автомобілях, кузова яких обладнані кришками, і в спеціальних цистернах-муковозах і полупричепах. Готову одежу перевозять в автомобілях-фургонах обладнаних вішалками.

Перевезення сільськогосподарських вантажів може здійснюватися на звичайних вантажних автомобілях, а також за допомогою спеціального рухомого складу.

Загальний вигляд спеціальних автомобілів показаний на (рис. 11.3). Перевезення будівельних вантажів включає перевезення грунту, кар'єрних матеріалів, будівельних ферм і панелей, цегли, будівельних розчинів і інше. Для перевезення перелічених вантажів, як правило, застосовують спеціальний рухомий склад — автомобілі-самоскиди, автомобілі-цементовози, панеле-вози, автомобілі-тягачі, автомобілі-бетоновози.