Банько В.Г. Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів: Навчальний посібник. 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: Дакор, 2008. — 328 с.

11.7. Перевезення пасажирів

Перевезення пасажирів зараз здійснюється автобусами і легковими автомобілями таксі.

Автобусні перевезення можуть бути міські, приміські, міжміські і туристсько — екскурсійні. Міські, приміські і міжміські перевезення здійснюються автобусним транспортом загального використання за розкладом.

Таксомоторні перевезення двох видів — по індивідуальним маршрутам, призначені пасажиром, і маршрутні які виконують перевезення за установленим маршрутом і розкладом. Для індивідуальних перевезень використовуються легкові автомобілі, а для маршрутних — автобуси особливо малої місткості.

Туристсько-екскурсійні маршрути обслуговуються спеціально обладнаними, підвищеної комфортності автобусами і легковими автомобілями.

Обслуговування автотранспортом проживаючих в готелях, мотелях, кемпінгах, є однією з обов'язкових послуг. Однак готельне підприємство виступає тут лише в якості посередника між гостем і відповідною транспортною організацією. Персонал готелю при необхідності заказує в відповідний час і місце легкові і вантажні автомобілі чи автобуси для перевезення екскурсій, відправки багажу, доставки гостей до вокзалу, морському, річковому порту або в аеропорт.

Обслуговування іноземних туристів автотранспортом регламентується, перш за все, умовами прийому. Обов'язковою умовою являється організація зустрічі туристів на автотранспорті в аеропортах, на залізничних вокзалах, в морських і річкових портах.

Автотранспорт повинен бути технічно справним, мати хороший вигляд, автобуси повинні бути обладнані мікрофоном, системою вентиляції, опалення і індивідуального освітлення.Рис. 11.3. Загальний вигляд спеціальних автомобілівРис. 11.3. Загальний вигляд спеціальних автомобілів