Ростовський В.С. Барна справа: підручн [для студ. вищ. навч. закл.]/ В. С. Ростовський С. М. Шамаян – К.: Центр учбової літератури, 2009.

2. Холодні закуски для грального бару

Особливістю холодних закусок для грального бару є те, що вони повинні бути оригінальними, зручними для побутового ужитку і, звісно, для молоді відносно дешевими.

Закусочні малі бутерброди (канапе)

Для канапе краще використовувати черствий хліб (добре зберігається форма).

З тонких шматочків хліба вирізають ножем або виїмкою для печива, шматочки 3Х3 (см) — квадратні, овальні, трикутні, у вигляді квітки, сердечка, тощо. Для таких бутербродів використовуються різноманітні продукти (від звичайних —до делікатесів). Важливо, щоб вони були свіжими і яскравими. Можна використовувати варені яйця і сир, плавлені сирки і шинку, варену курятину і яловичину, зелений свіжий огірок і червоний перець, помідори, чорнослив, яблука, лимон і часточки апельсину, оливки і маслини, підійде і кольорове масло. Для отримання зеленого вершкового масла розітріть його з петрушкою; червоного — з томатною пастою; жовтого — з вареним яєчним жовтком. Всі складові канапе з'єднайте шпажкою. Подавайте на гарній дощечці, прикрасивши зеленню салата, петрушки, базиліка.

Валовани

Листкове тісто розкатати завтовшки 5 мм гладкою або гофрованою скалкою. Круглою виїмкою або склянкою вирізають кружальця, кладуть їх на збризнуте водою деко і змащують жовтком. З інших кружалець виїмкою меншого розміру вирізають середину. Отримані залишки тіста кладуть зверху у вигляді бортика, змащують яйцем і випікають 25—ЗО хвилин при температурі 230—240°С. Випечені валовани можна наповнювати будь-якою начинкою.

Рецептура тіста: 2 склянки борошна, жовток — 1 шт.

Салат «Столичний»

Тісто для тарталеток готують так: жир порубайте з борошном, додавши води, замісити тісто і покласти його на 1 годину в холодильник. Далі тісто тонким шаром розкатати, вирізати кружальця, покласти їх у змащені жиром формочки і поставити в розігріту шафу на 10—15 хв. Варену птицю і картоплю, солоні або мариновані огірки, яйця (круто зварені) нарізати тонкими шматочками. Змішайте, заправте майонезом, наповніть кошики. Можна використовувати фруктовий наповнювач.

Для тарталеток: борошна — 400 г, маргарину — 150 г;

смальцю — 50 г;

Для салату: птиці — 300 г;

картоплі — 300 г;

солоних огірків — 300 г;

яєць — 5;

майонезу — 300 г.