Туристична індустрія в Китаї.

Історико-культурні ресурси та цікаві туристичні місця

Багатовікова історія Китаю залишила незліченні стародавні пам'ятники культури. 205 китайським містам було присвоєно звання "Відмінне туристичне місто Китаю".
Велика стіна( дод «В» ) - духовний символ китайської нації, сама знаменита історична туристична визначна пам'ятка в країні. Ця найбільша в людської цивілізації рукотворне спорудження було зведено понад 2000 років тому в період Весни і Осені і період Воюючих царств. Його по праву називають одним з чудес світу. Сьогодні на Великій стіні для туристів відкриті десятки ділянок, в тому числі, наприклад, Бадалін, Лаолунтоу і Цзяюйгуань, а також застави, заставні вишки і дозорні башти на цих ділянках.
Кам'яні печери, наскальний живопис та скульптурні пам'ятники - одні з самих затребуваних і цінних туристичних ресурсів Китаю. Кам'яні печери зосереджені на стародавньому "Шовковому шляху" на території провінції Ганьсу. Найбільш знаменитими вважаються печери Могао, які називають "скарбом мистецтва Сходу". На третьому і четвертому ярусах зберігаються 492 печери, настінні фрески в яких охоплюють близько 45 тис. кв. м. Там розташовуються понад 2100 розписних статуй, що вражають тонкою роботою і образністю. Печерне мистецтво на півдні країни представляє Великий Будда в горах Лешань провінції Сичуань. Кам'яна статуя Будди висотою в 71 м вирізьблена на скелях в сидячому положенні, ширина його плечей - 28 м. Це, мабуть, найграндіозніша в Китаї кам'яна постать Шакья-муні, яка вражає не тільки своїм величним розмахом, але й тонким мистецтвом різьблення і точної пропорційністю скульптури.
Священні релігійні місця розкидані по всій країні. Монастир Шаолінь(ДОД «г») - колиска китайського чань-буддизму, був побудований в 495 р. і прославлений на весь світ своїм бойовим мистецтвом. У монастирі більше 300 кв. м стін покриті фресками із зображенням 500 знаменитих у династію Мін святих алоханей, зберігаються сувої з розповіддю про шаолиньском кунфу, що датуються династією Цін. У мальовничих горах Уданшань провінції Хубей на території понад 30 кв.км височіють 72 химерні вершини з глибокими ущелинами. Це - священне місце даосизму. Тут найбільш повно, масштабно і у вцілілому вигляді зберігаються стародавні пам'ятники даоського зодчества. Гори Емейшань на заході провінції Сичуань, на переконання стародавніх мандрівників, є "найкрасивішими в Піднебесної" і входять до числа чотирьох найзнаменитіших священних місць китайського буддизму. У горах зірками розкидано безліч стародавніх пам'ятників буддійської архітектури.
У Китаї всього 101 місту присвоєно статус "Місто історичного та культурного значення". Більшість з них нараховує більш ніж тисячолітню історію. Міста Сучжоу і Ханчжоу, розташовані на південь від Янцзи, з давніх часів славляться як "рай на землі". Вони знамениті своїми мальовничими озерами та річками, мостами і садовими парками. Побудований в династію Мін і дивом уцілілий стародавнє містечко Пін'яо знаходиться в центральній частині провінції Шаньсі. Тут при археологічних розкопках були виявлені стоянки часів яншаоской і луншаньско культури епохи неоліту, які свідчать про існування людської цивілізації 5000 - 6000 років тому. Стародавнє містечко Ліцзян в провінції Юньнань - центр зникаючої культури дунба, створеної національністю насі. Тутешнє унікальне географічне положення зумовило широке злиття культур ханьців, тибетців і Байцим. Місто було засноване в династію Сун, в ньому зберігаються кам'яні мости, стели і житлові будинки, пов'язані з династій Мін і Цін. Ось чому його іноді називають "музеєм давньої житлової архітектури".
Китай - величезна країна з великою кількістю туристичних ресурсів. Країна багата пам'ятками та пам'ятниками старовини, красивими річками і горами, славиться етнографічним різноманіттям. У Китаї створені дві порівняно розвинені туристичні зони: перша - традиційні туристичні маршрути з відвідуванням Пекіна, Сіані, Шанхаю, Сучжоу, Ханчжоу і інших відомих політичних і культурних центрів; друга зона - відкриті райони, вона має на карті форму молодого місяця. Головними туристичними центрами цього маршруту є Ляодунський і Шаньдунський півострова, дельти річок Янцзи і Чжуцзян. По першому маршруту туристи можуть зробити екскурсії на ділянку Великої китайської стіни Бадалін, до храму Неба, відвідати музей теракотових фігур воїнів і коней на місці гробниці імператора Циньшихуана, Ліс меморіальних стел і Велику пагоду "Дикий гусак", оглянути мілини Шанхайвайтань, походити по жвавій вулиці Нанкінулу і новому району Пудун у Шанхаї, помилуватися пейзажами архітектурно-паркових ансамблів Сучжоу і озера Сіху в Ханчжоу. По другому маршруту туристи можуть познайомитися з величезними змінами, що відбулися у відкритих приморських містах за період проведення політики реформ і відкритості в Китаї; можуть милуватися унікальними північними і південними приморськими красотами, в своє задоволення купатися в морі, відпочити на піщаних мілинах під ласкавими променями сонця; у всіх приморських містах створено комплекси для відпочинку, салони для культуризму, є бари та інші місця для розваг, де після денної екскурсії можна весело провести вечір. У Рік міжнародного екологічного туризму в Китаї додатково відкриті спеціалізовані туристичні маршрути, що залучили широку увагу громадськості. Вони прокладені таким чином, щоб, подорожуючи, туристи підвищували свій пізнавальний рівень в галузі охорони навколишнього середовища, збагачувалися фізично і духовно. Цей маршрут прокладений на півночі через степи Внутрішньої Монголії, через гору Хеншань, відому гору даоської культури Уданшань, через три ущелини (Санься) на Янцзи, Гуйлінь і до узбережжя моря Бейхай і китайсько-в'єтнамської кордону. Найбільш благодатними туристичними місцями на Цзючжайгоу в провінції Сичуань, які занесені урядом Китаю в каталог головних турбаз року екологічного туризму. Ці райони екологічного туризму охоплюють історичні пам'ятки на півночі Китаю і дивовижні гори і річки на півдні, північнокитайської степовий пейзаж і сільський вигляд на півдні Китаю, знамениті гори і великі ріки в центральних районах країни і приморські пейзажі в Гуансі-Чжуанському автономному районі. Подорожуючи по цих місцях, туристи можуть на власні очі переконатися, наскільки велика цивілізація і як величні гори і ріки Китаю!
Національні пісні і танці, опера і драма, звичаї і звички, що мають вікові традиції, є скарбницею історико-культурних ресурсів Китаю. Туристи в Китаї можуть насолодитися пекінської оперою, гумористичним діалогом "сяншен" та іншими видами національного мистецтва, що мають оригінальне чарівність, а також познаоміться з національними звичаями і вдачами, беручи участь у таких святах, як "Свято води" національностей дай, "Свято факела" Іян, "Березневий базар" Байцим, пісенні змагання чжуан.