Аналіз туристичного підприємства «Артекс’94»

Процес надання спортивно-оздоровчих послуг на підприємстві «Артекс’94»

В даній главі пропоную більш детально зупинитися саме на характеристиці існуючих напрямів діяльності підприємства, зокрема на пропозиції спортивно-оздоровчих турів, а також процесу надання послуг.
З моменту утворення і до сьогоднішнього дня, діяльність фірми спрямована на якісне обслуговування туристів, яким пропонуються такі провідні напрямки, як: Франція, Італія, Австрія, Ізраїль, Іспанія, Греція, Швейцарія, Угорщина, Чехія, Польща, Фінляндія, Японія , Словаччина та інші. А також, не менш цікавий напрям - "Екзотичний туризм". Всі вони згруповані в таблиці 1.
Спираючись на викладену в попередньому розділі характеристику спортивно-оздоровчого туризму, мною були відібрані наступні пропозиції турфірми «Артекс’94»:
• екзотичні тури;
• дайвінг;
• відпочинок на озерах;
• гірськолижні тури;
• полювання і сафарі;
• паломницькі тури.
Екзотичні тури, як правило, мають різний напрямок і характер форми проведення, в багатьох випадках пристосовуючись до вподобань клієнта. Тому тут присутні і спортивно-оздоровчі тури до таких країн, як: Антарктида, Австралія, Аргентина, Барбадос, Болівія, Ботсвана, Бразилія, Бутан, В’єтнам, Еквадор, Гватемала, Гондурас, Домінікана, Замбія, Індія, Індонезія, Йорданія, Камбоджа, Кенія, Китай, Південна Корея, Куба, Лаос, Маврикій, Мадагаскар, Малайзія, Мальдіви, Мексика, Мозамбік, Намібія, Непал, Нова Зеландія, Парагвай, Перу, Руанда, Сейшили, Сінгапур, США, Уганда, Узбекистан, Фіджі, Чилі, Шрі-Ланка, ПАР, Ямайка, Японія. Екзотичні тури включають також і полювання та сафарі .
Організовуються також індивідуальні і групові поїздки для любителів дайвінгу, снорклінгу, сафарі, джангл-турів до країн Південно-Сходу, Азії, Африки і Південної Америки: Малайзії, Індонезії, Таїланду, Австралії, Єгипту, Бразилії, ПАР та інших. Кожен бажаючий може пройти дайвінг-підготовку як у Киві, так і в Єгипті. Компанія пропонує безліч необхідної літератури, яка дає вичерпну інформацію для початківців.
Окрім, запропонованих турів до Словаччини та Чилі задля відпочинку на озері, «Артекс’94» пропонує перелік найпрекрасніших озер Європи, що не залишать нікого байдужим. Паломницькі тури є відносно новим напрямом роботи туроператора, і пропонують невеликий спектр подорожей до таких колисок релігії, як Греція та Італія.
Неабиякий асортимент, звичайно, належить гірськолижним турам: 9 країн з більш ніж 60 різноманітними курортами, які відрізняються за періодом перебування, ціною і складом пропозиції.
Найвизначнішим досягненням у сфері гірськолижного туризму є створення принципово нового продукту «Скі Сафарі». Це революційна пропозиція для гірськолижної відпустки. Він припускає катання на великих лижних масивах, об'єднаних продуманою системою підйомників і, як правило, покриваються єдиним скі-пасом. Іноді, долини можуть бути не пов'язані між собою підйомниками. У цих випадках, доставку до схилів здійснює спеціальний автобус турфірми «Артекс’94». Причому кожен день - в різні райони катання, що дозволяє не повторюватися, не «нудьгувати» на одній горі, а щодня випробовувати нові і нові траси. Проте, це зовсім не означає, що це тури тільки для "просунутих" лижників. Навпаки. Завдяки різноманітності зон катання, і початківець, і середній лижник завжди будуть відчувати себе комфортно .
Основними перевагами турів «Скі Сафарі» є:
1. Катання в декількох долинах і районах, тобто сотні кілометрів підготовлених трас і цілини.
2. Різноманітність схилів дозволяє катання для лижників будь-якого рівня і всієї сім'ї.


3. Гарантований сніг: великий вибір районів і висот завжди забезпечить сніжний покрив.
4. Вся група проживає в одному готелі, забезпечуючи чудовий відпочинок для великих груп туристів.
5. Широкі можливості для «не лижників» - екскурсії, шопінг, СПА. Найчастіше це вже входить в програму, або пропонується факультативно.
6. Знижки на скі-паси - можливі в багатьох турах.
7. Нескінченна зміна гірських пейзажів: гран-прі за краще «фото сезону» забезпечена.
8. Найголовніше – чудова ціна. Мабуть, поза конкуренцією.
Особливості турів «Скі Сафарі»:
1. Готелі можуть знаходитися як в гірськолижних курортах, так і на віддаленні від них, або навіть у межах міста. При цьому виникають як додаткові можливості, так і деякі обмеження.
2. Програма передбачає певну пунктуальність при виїздах в райони катання.
3. У деяких програмах - тривалий трансфер з / в аеропорт.
4. Кількість одномісних номерів в готелях, як правило, мінімальна.
5. Програму кожного дня визначає керівник групи залежно від обстановки, у тому числі погоди та стану трас.
Розглядаючи безпосередньо процес обслуговування туристів, необхідно зазначити, що він цілком залежить від уміння визначити потребу в якості обслуговування та забезпечити її дотримання на протязі всього процесу обслуговування, який починається від дверей туристичної фірми. Цей процес відбувається при безпосередньому контакті спеціалістів з реалізації турів, обслуговуванні клієнтів, зацікавлених у придбанні туристичних послуг, що відповідають їх індивідуальним уподобанням, очікуванням, мотивам (див. рис. 2).

Рис. 2. Процес обслуговування в туристичній фірмі «Артекс'94»

Якість обслуговування туристів — проблема комплексна, її вирішення передбачає ефективне використання всіх важелів, різних форм і методів впливу. В основу вирішення цієї проблеми покладено системний підхід єдність і взаємодія організаційних, технічних, економічних, соціологічних правових заходів .
Вцілому слід відмітити, що туристичні фірма – туроператор «Артекс'94» має стійке положення на туристичному ринку України, має стабільні темпи приросту валового доходу та кількості туристів, має власну розгалужену збутову мережу та залучає інші туристичні фірми до співробітництва на умовах агентського контракту. Задоволеність якістю обслуговування виражається через наявність лише позитивних відгуків щодо діяльності фірми, а сприяє цьому широкий варіативний ряд доступних турів і можливість формування індивідуальних маршрутів.