Аналіз туристичного підприємства «Артекс’94»

Організаційно-економічна діяльність туристичного оператора «Артекс’94»

Об’єктом дослідження надання спортивно-оздоровчих послуг було обрано туристичного оператора України «Артекс’94», що знаходиться за адресою м. Київ, вул. Грушевського, 28/2, офіс 54 (ст. метро "Арсенальна"). Компанія була створена в 1994 році, поставивши за мету плідну професійну і творчу працю команди.
Філософією компанії «Артекс’94» є мистецтво створення екскурсійних турів під девізом: «Артекс'94 - Завжди приємна подорож!».
Перший туристичний досвід компанія придбала, відправивши у вересні 1991 року групу туристів до Італії. З тих пір, постійно розвиваючись, «Артекс’94» пропонує клієнтам і партнерам все нові і нові автобусні тури і авіатури до Європи.
Досвід, набутий за 18 років роботи на туристичному ринку України, дозволив сформувати колектив професіоналів: кожен менеджер володіє кількома іноземними мовами; у сфері туризму з 1989 року; за плечима у всіх вища освіта і величезний досвід роботи з людьми. Менеджерам турфірми «Артекс’94» "по плечу" створення самих складних і унікальних турів: автобусні тури по Європі, авіатури по всьому світу, VIP тури для клієнтів з "багатою" уявою, організація семінарів та конференцій, а також продаж авіаквитків, унікальні системи бронювання готелів – все це спектр послуг які «Артекс’94» пропонує сьогодні .
Ефективність управління діяльністю залежить, головним чином, від того наскільки грамотно сформована організаційна структура управління і наскільки вона відповідає цілі діяльності підприємства. Організаційна структура туроператора «Артекс’94» (див. схема 1) відображає гармонійний взаємозв’язок всіх підрозділів задля досягнення максимальної ефективності функціонування.
Формування такого виду організаційної структури було спричинене такими факторами, як: масштаб і вид організації, направлення її діяльності, число стратегічних бізнес-одиниць, стратегічні плани та іншими. Ціль функціонування туристичної організації досягається послідовним вирішенням ряду задач, кожна з яких має свій функціональний зміст. Етапи управлінського процесу також можна представити у вигляді послідовно змінюючись функцій. Обидва аспекти складають сутність спеціалізації робітників для виконання окремих видів робіт, операцій, процедур. Розподілення задач між працівниками здійснюється за професіональною приналежністю і наявністю відповідних навичок та досвіду. Від того, наскільки повно враховується кваліфікація виконавців, залежать ефективність роботи організації і особистий трудовий вклад кожного з них .
Не можна не відмітити творчий підхід до роботи. Більшість співробітників турфірми «Артекс’94» тим чи іншим чином пов'язані з мистецтвом. Наприклад, директор фірми Олег Пікерський раніше працював директором кінокартин на кіностудії ім. Довженка, де пропрацював 15 років.
У туризмі він з 1990 року, через чотири роки очолив турфірму "Артекс-94", полюбивши нову для нього галузь, "прикипів" до неї всім своїм серцем і тому з радістю освідчується в коханні, як до партнерів, так і до туристів, що купують тури.
Філянін Сергій Леонідович грав у студентському театрі КПІ. Людина, яка несамовито закохана в Італію та гірськолижний туризм. Різностороння особа, завзятий лижник, для якого туризм це перш за все Мистецтво і Покликання, а потім
професія. Один з кращих фахівців в області автобусного туризму. Винахідник унікальних гірськолижних маршрутів під назвою SKI SAFARI.
Заступник директора з туризму Осадча Олена Василівна, головний натхненник нових маршрутів, з 1986 року працювала гідом-перекладачем в турбюро "Супутник". Найскладніші і хитромудрі поїздки втілюються в життя з її допомогою. Її чуття допомагає передбачати напрямки, які потім стають напрочуд популярними серед туристів. Серед останніх її "ідей", втілених у життя, - річкові круїзи по річках Європи. І захоплені відгуки туристів і журналістів, які відвідують такі круїзи, - тому підтвердження. Спеціаліст найвищої категорії зі створення VIP турів для персон, що віддають перевагу ексклюзивному туризму.


Схема 1. Організаційна структура туроператора «Артекс’94»
Напрочуд розвинений відділ бронювання авіаквитків компанії «Артекс'94» здійснює:
• бронювання і продаж квитків на регулярні рейси авіакомпаній-партнерів;
• підбір оптимальних маршрутів і умов поїздок відповідно до побажань і бюджетом клієнта;
• розробку спеціальних тарифів та умов для підприємств і організацій;
• страхування пасажирів;
• гнучку система знижок для корпорацій.
Ключем до успіху туроператора «Артекс’94» є надійність, якість і професіоналізм рівня обслуговування; грамотна побудова схеми пріоритетів, передбачення тенденцій, пошук і успішне впровадження нових напрямків у туризмі.
Відбувається постійна консолідація клієнтської аудиторії та розширення агентської мережі. На сьогоднішній день турфірма має у складі агентської мережі понад 1000 турагенств.
Все це дозволило компанії «Артекс’94» зайняти лідируюче положення практично за всіма основними напрямками в туризмі. Акредитований агент міжнародної авіаційної організації IATA із сертифікатом на реалізацію авіаквитків за міжнародним системам AMADEUS і GALILEO, туристична компанія, що має акредитацію у всіх консульствах Шенгенської Зони, «Артекс’94» сьогодні також і офіційний агент найбільшої в світі системи бронювання готелів GTA: лідер продажів в Україні в унікальній системі Gullivers Travel Associates, що дозволяє створити широкі можливості для розвитку нових видів туризму .
Кожен туроператор задля здійснення своєї тур операторської діяльності повинен мати відповідний дозвіл Державної служби туризму і курортів України при Міністерстві культури й туризму України, який видається на 5 років. Таку ліцензію, звичайно, має і турфірма «Артекс’94» (див. додаток А)
Про якість послуг якнайкраще свідчать здобутки «Артекс’94». У 1999 році туристична фірма була визнана «Кращим туроператором по Італії» (див. додаток Б). У цьому ж році компанія стала лауреатом, а в 2000 році, переможцем конкурсу «Кришталевий лелека» (див. додаток В), в номінації «Кращі автобусні тури по Європі». За весь час існування «Артекс’94» почесними грамотами Верховної Ради України, а також званням «Експерт ринку» був нагороджений директор – Пікерський Олег Генріхович. Останнім здобутком компанії «Артекс’94» стало отримання нагороди в номінації «Майстер екскурсіонних турів» за версією щорічної церемонії Ukrainian Travel Awards.
Та не можна забувати і про вподобання клієнтів. За проведеним опитуванням задоволених клієнтів сервісом «Артекс’94» виявилося 91 % (див. діаграма 1). Це свідчить про високий рівень надання послуг. Більшість респондентів, що вибрали негативний варіант, мотивували свій вибір некоректним ставленням персоналу компанії, а також невідповідністю готелів своїм категоріям.

Діаграма 1
Ступінь задоволеності клієнтів рівнем обслуговування турфірми «Артекс’94»

Брендами компанії є: SKI SAFARI, тури на своєму автомобілі, ABS - унікальна система онлайн бронювання готелів та автомобілів по всьому світу. Останній представляє собою систему бронювання, що включає одночасно три відомі ресурси: GTA, Travco, Tourico Holidays, Kuoni, HotelBeds.
Переваги використання системи бронювання готелів та трансферів ABSonline:
1. Близько 100000 готелів по всьому світу. Найбагатший вибір варіантів і бюджетів. Наявність місць в готелях навіть в "високі" сезони.
2. Найнижчі ціни. Вартість нижче Rack Rate на 15-50%. Прибуток і рейтинг зростають.
3. Миттєве підтвердження. Наявність місць в даний час і миттєве підтвердження. Економія часу клієнтів.
4. Ніяких запитів партнерам за кордон. Більше не потрібно звертатися до зарубіжних партнерів і отримувати через час ціни, в які включена їх комісія. Економія часу і витрат на переговори.
5. Високі комісії. Система мотивації для партнерів - один з головних пріоритетів команди ABSonline. Гідна комісія за кожну бронювання дозволить значно збільшити прибуток.
6. Будь-яка форма оплати. Є можливість оплачувати бронювання як готівкою, так і за безготівковим розрахунком.
7. Візова підтримка. Єдина унікальна система в Україні, під бронювання якої відкриваються візи.
8. Спеціальні пропозиції і знижки круглий рік. Всі 5 систем одночасно надають величезний спектр унікальних пропозицій і знижок на готелі по всьому світу. Вся інформація про них буде розміщена на головній сторінці сайту ABSonline. Можливість сповіщати своїх клієнтів про нові цікаві бонусні системи.
9. Простий інтерфейс. Зручний і зовсім нескладний інтерфейс дозволить легко і без інструкції розібратися в системі ABSonline. Легкість використання та економія часу на пошуки.
10. Інформація про готелі. Детальні фото кожного готелю, опис «начинки» номерів, точні інтерактивні картки дозволять отримати всю необхідну інформацію про готелі і з упевненістю доносити її клієнту.
11.Субагентская мережа. Можливість підключення власних агентів (субагентів) забезпечить кожній компанії не тільки прибуток, але і подальший розвиток і просування на туристичному ринку .
Отже, під брендом «Артекс'94» компанія працює на ринку туризму з 1994 р. Основні досягнення прославили фірму на ниві класичного туризму з явним акцентом на інтелектуальну публіку. Рукодільні проекти для вимогливої аудиторії і демократичні тури для молоді, спорт, виставки та конгреси - все завдяки досвіду, якого не позичати. Потужні системи онлайн бронювання та візова підтримка всіх посольств Шенгену, 15 років бренду «Артекс'94», 18 років туроператорської діяльності компанії створили залізну репутацію «Артекс’94».