Туристично-країнознавча характеристика Куби

Ольгин

Провінція Ольгин відома тим, що це край, де відбулося відкриття Куби. Адмірал Христофор Колумб вперше ступив на землю острова в місці, званому Кайо-барьяй, де зараз існує меморіальний комплекс. Це було 27 жовтня 1492 року.
Однойменне головне місто провінції називають також Містом скверів; тут відчувається сильний іспанський вплив, його прямі вулиці свідчать про те, що він побудований згідно строгого плану. У місті йде активне культурне життя, особливо в травні, коли проходить Травневий ярмарок, і в жовтні, коли святкують свято Ібероамериканської культури.
У число 22 бухт, наявних в провінції Ольгин, входить і одна з найбільших в світі і найбільша на Кубі - бухта Ніпе. Але також на території провінції є ліси і верховини з крутими схилами і масивними вершинами. Лома-де-ла-крус (Горб Хреста). Символ міста - його північна точка. Сюди можна піднятися по довгих сходах в 458 ступенів, і з його вершини відкривається захоплююча панорама всього міста.
Банес. Так звана археологічна столиця Куби. В Індо-кубинському музеї Лазні зібрана найбагатша і найповніша колекція індіанських предметів зі всіх островів Карибського басейну.