Туристично-країнознавча характеристика Куби

Сьєнфуегос

Сьєнфуегос, названий кубинцями "південною перлиною", - це красиве при-морське місто. З часу його заснування французькими емігрантами в 1819 році це місто, що у той час носило назву Фернандіна-де-хагуа, відрізнялося своїми рівними, пересічними під прямими кутами вулицями, добрим смаком і вишуканістю.
Головне місто однойменної провінції, найменше населеної на Кубі, воно відрізняється особливою красою; у його архітектурі переважає пізній неокласицизм, і тут же знаходиться третя за розмірами фортеця Куби, побудована ще до того, як навколо неї по берегах тихої бухти почало створюватися місто.
Історичний центр міста. Оголошений Національним пам'ятником. Особливу цікавість являє представляє колишня Збройна площа (сквер Хосе Марті), де знаходиться єдина на Кубі Тріумфальна арка і яку оточують Палатіно, Будинок засновника, собор Нуестра-сеньора-де-ла-пурісима-Консепсьон, театр "Томас Тері" і будівля Колегії Сан-лоренсо.
Ель-нічо. Це диво природи лежить на висоті 500 м над рівнем моря. Тут любителі пригод після майже 50-кілометрового шляху серед гір і дивовижних пейзажів знайдуть водопади, печери, природні басейни і пішохідні стежки.
Печера "Мартін Інфьєрно". Національний пам'ятник. У цій печері знаходиться сталагміт заввишки в 67 м - найбільший на Кубі і один з найбільших в Латинській Америці, а також дві мінералогічні визначні пам'ятки, відомі під назвою "Мун Мілк" і "Гіпсові квіти".