Туристсько-екскурсійні ресурси Бермудських островів

Державно-адміністративний устрій

Бермудські острови – найстаріша колонія Великобританії (з 1684 р.). Країна входить до Британської співдружності.
За конституцією 1968 року Бермудські острови мають внутрішнє самоуправління. Уряд Бермуд працює за принципом Британського парламента. Королева Великобританії представлена на островах в особі англійського губернатора.
Англійський губернатор розпоряджається питаннями зовнішньої політики, оборони, поліції.
Законодавча влада належить двопалатному парламенту, що складається із Сенату (11 місць, по 1 члену від кожної адміністративно-територіальної одиниці; призначаються губернатором, прем'єр-міністром і лідером опозиції) і Палати Зборів (36 місць, члени палати обираються на 5 років на всезагальних виборах).
Вищий виконавчий орган – уряд на чолі з прем'єр-міністром (лідером партії, що перемогла на виборах в парламент).
Судова влада – Верховний Суд, Суд Апеляцій, Світові суди.
Уряд складають 3 партії: Об'єднана бермудська партія – заснована в 1964 р., є правлячою; Прогресивна лейбористська партія – заснована в 1963 р., опозиційна; Бермудська демократична партія.
З 30.10.2006 р. прем'єр-міністром країни є Еварт Броун, губернатором з 12.12.2007 р. є Річард Госней.
Діяльність робітників Бермуд захищають профспілки: Бермудська спілка промислових робітників (створена в 1946 р., входить до НКВП (Національна конференція вільних профспілок) і ОРИТ (Міжамериканська регіональна організація трудящихся), Бермудська асоціація державних службовців.
Адміністративно-територіальний поділ Бермудських островів. Адміністративним центром є Гамільтон (1,6 тис.чол.), розташований на о. Бермуда. Бермудські острови територіально розділені на 9 округів (Девоншир, Гамільтон, Педжет, Пемброк, Сент-Джордж, Сендіз, Сміт, Саутгемптон, Уорвік) і 2 муніципалітети (Гамільтон, Сент-Джордж).
Найбільші міста: Гамільтон, Сент-Джордж, Сомерсет, Флетс-Віледж.
США утримують на островах військово-морську базу Кінгс-Пойнт і військово-повітряну базу, які займають 11% загальної площі островів (в 1941 р. під час Другої Світової війни США і Великобританією був підписаний договір про користування США однією десятою території островів у військових цілях протягом 99 років).