Туристсько-екскурсійні ресурси Бермудських островів

Короткий нарис історії Бермудських островів

Вважається, що Бермудські острови відкрито в 1503 р. іспаньким мореплавцем Хуаном де Бермудесом. Вперше вони з'явились на карті Мартіра, виданої в 1511 р. Поряд з островами стояв підпис “1503 рік”. Проте, місцеві історики вважають, що першовідкривач островів помітив їх в 1505 році.
В 1609 р. група британських колоністів на чолі з Джорджем Сомерсом потерпіла корабельну аварію в районі островів і поселилася там на 10 місяців. Так з'явилось перше англійське поселення на території островів. В 1612 році король Британії Джеймс видав наказ заснувати на Бермудах перше місто Сент-Джордж. Місто вважається найстарішим англомовним колоніальним містом планети.
В 1684 році Бермудські острови ввійшли до складу Британської імперії. Виходячи зі свого острівного розташування Бермуди багато років залишалися ізольованою британською колонією, економіка якої трималась лише на видобутку солі і використанні місцевих кедрових дерев для кораблебудування.
В 1790 році було засновано місто-порт Гамільтон, яке в 1815 році стало резиденцією уряду. В 1807 році рабовласництво на Бермудах було скасовано, і усі раби, привезені з Африканського континенту під час колонізації були звільнені. Їх нащадки складають 60% населення Бермуд.
8 червня 1968 року було прийнято конституцію, згідно якої Бермуди отримали право здійснювати внутрішнє самоуправління.
На початку грудня 1977 року на Бермудах відбулися виступи місцевого населення, протестуючого проти расизму, безправ'я і свавілля влади. Приводом для виступів став відказ губернатора і метрополії відмінити смертний вирок двом керівникам негритянської організації, що виступала за надання незалежності Бермудським островам. Колоніальна влада для придушення виступів ввела свої війська.
В травні 1989 року британський уряд відкинув плани уряду Бермудських островів щодо надання їм незалежності.
Проте вже в 1995 році на всезагальному референдумі населення переважною більшістю проголосувало проти незалежності від Великобританії.
Зараз Бермудські острови входять у склад Британської Співдружності. Керівником країни є генерал-губернатор, що представляє особу королеви Великобританії. З 12.12.2007 р. його обов'язки виконує Річард Госней.