Туристсько-екскурсійні ресурси Бермудських островів

Фізико-географічна характеристика країни

Бермудські острови розташовані в північно-західній частині Атлантичного океану, поблизу берегів Північної Америки і є володінням Великобританії. Бермуди – другі в світі острови за віддаленістю від материка, вони розташовані на відстані 1529 км на північ від Нассау (Багами) і на відстані 1046 км на захід від Північної Кароліни (США). Архіпелаг складається з 7 великих і біля 150 малих островів вулканічного походження, оточених кораловими рифами (разом з рифами їх налічують до 360). Населеними є лише 20 островів, 10 з них з’єднані між собою мережею мостів і шляхопроводів і складають так званий Основний острів – Мейн-Айленд (місцеві жителі називають його просто „Острів”).
Площа архіпелагу складає 53,3 кв.км.
Гамільтон – столиця Бермудів, що розташована на острові Бермуда.
Населення островів складає 65,4 тис. чол. (2005).
Рельєф. Острови були утворені більше 100 мільйонів років тому в результаті активної вулканічної діяльності і розташовані на вершинах підводних гір, що підіймаються на 15 000 метрів над морським дном і оточені кораловими рифами, що попереджають природну ерозію. За межами рифів океанічне дно обривається чотирьохкілометровою прірвою.
Головний острів архіпелагу – Бермуда – своєю формою нагадує риболовецький гачок. Рельєф острова переважно рівнинний, з пологими зеленими пагорбами, найвищий з яких – Таун-Хілл – має висоту 79 метрів.
Більшість островів архіпелагу незаселені.
Клімат субтропічний, м’який в зимовий, весінній і осінній період. Головний погодоутворюючий фактор – течія Гольфстрім, що проходить між Бермудськими островами і узбережжям Північної Америки. Цілий рік теплі повітряні маси, що формуються над поверхнею Гольфстріму, підтримують над островами теплу і відносно рівну погоду: середня температура влітку (травень – вересень) складає близько +26 °C, взимку (середина грудня – кінець березня) – біля +17 °C при мінімальних значеннях в районі відмітки +14 °C. Для зимового періоду характерні сильні вітри північно-західного напрямку, що приносять холод і дощі. 220 днів на рік на островах є сонячними.

Опадів випадає до 1000 мм, причому яскраво вираженого сезону дощів немає – в будь-яку пору року можливі сильні, але короткочасні тропічні зливи. В період проходження ураганів (з червня по листопад) можлива вітряна і дощова погода, проте, в порівнянні з іншими острівними країнами регіону, небезпека руйнівних ураганів є невеликою – основний маршрут їх руху проходить набагато західніше території Бермуд.

Внутрішні води. Країні бракує прісної води, її практично немає. Немає ні річок, ні озер, оскільки острови лежать на коралових утвореннях.
Тваринний світ. Серед найтиповіших мешканців Бермудських островів – деревні жаби, завезені на острови з Гайани для скорочення чисельності тарганів. А також морські черепахи, яких на архіпелазі збереглося 5 видів з 7 існуючих в світі. Густа морська трава, величезний кораловий риф і чисті прибережні води створюють сприятливі умови для існування цих морських тварин. На Бермудських островах мешкають близько 350 видів птахів: бермудські буревісники – одні з найрідкісніших морських птахів, вівсянки з яскраво-синім забарвленням, голубі чаплі, арктичні сивки, що долають гігантську відстань, щоб перезимувати на Бермудах, зимородки, кискаде, ім'я яких було утворено від незвичайного крику цих птахів, що нагадує французьке «Що ти говориш?», і багато інших. Численні затонулі судна, мангрові зарості, а також багатий кораловий риф пояснюють численність і різноманіття підводного світу Бермудських островів. Тут мешкають близько 650 видів риб.
Рослинний світ. У всі пори року пагорби острова вкриті густим рослинним покривом. Національна квітка Бермудських островів – бермудіани – квітка з пурпуровими пелюстками і жовтою серединою. По всій території островів ростуть бугенвілії, завезені з Бразилії, що довгий час служили важливим предметом острівного експорту, червоні, жовті і білі квітки гібіскуса, привезені з Китаю, та олеандр.
В 1616 році на острів були завезені бананові пальми, – і з тих пір жоден житель архіпелагу не може представити свій сніданок без цього фрукта. Найтиповіше дерево островів – бермудський кедр, який використовувався для будівництва кораблів, будинків і виробництва меблів. Єдиною корінною пальмою Бермудських островів є пальметто – дерево з коротким стовбуром і великим розкидистим листям. В старі часи місцеві жителі покривали листям цієї пальми дахи свого житла, а також виробляли біббі – хмільний напій з соку дерева. В XVIII столітті лондонські пані носили капелюхи, виготовлені з волокон пальметто, що вважалися модною деталлю туалету. У відокремлених районах острова росте фруктове дерево локва, яке плодоносить жовто-оранжевими фруктами, схожими на сливу. Плоди локви додаються в лікери і соуси. На території архіпелагу також росте сорт особливо ароматної цибулі, що славиться по всьому світу, дерева азиміна, що відносяться до сімейства папайї (плоди азиміна надзвичайно багаті вітаміном С), олійні і мангрові дерева.