Туристсько-екскурсійні ресурси Бермудських островів

Соціально-економічний розвиток.

Населення країни в даний момент складає близько 65,4 тис чол. (2005). Етнічні групи: бермудці, з них більше 54% мають африканське походження, біля 34% – вихідці з країн Європи і Північної Америки, 6,4% відносяться до змішаної групи і 4,3% населення представлені нащадками індіанських племен американського континенту.
Приблизно 25% населення островів складають тимчасові робітники іноземного походження, що прибули на територію країни на заробітки.
Офіційна мова – англійська, проте в повсякденному житті частіше використовується своєрідний жаргон, утворений з англійської мовної основи і великої кількості іспанських і португальських слів і ідіоматичних висловів.
Релігія. 27% населення – протестанти (прибічники англіканської церкви), 39% – протестанти, що не відносяться до англіканської церкви, 15% – католики, 19% не притримуються якого-небудь конкретного віросповідання.
Основа економіки островів – іноземний туризм, дохід від якого складає 60% валютних надходжень в бюджет. В сфері туристичного обслуговування зайнято 70% працездатного населення Бермуд.
Щорічно острови відвідують в середньому 600 тис. туристів (90% із США). Подальший ріст чисельності туристів стримується з ціллю збереження природних ландшафтів.
В промисловості зайнято 10 % робітників. На Бермудах працюють підприємства з ремонту суден, виробництва лодок, фармацевтичних виробів, будматеріалів, фарб.
Операції іноземних компаній на островах звільнені від податків, завдяки чому Бермуди стали важливим фінансовим центром. На островах зареєстровано більше 6 000 іноземних компаній, за тоннажем морських суден Бермуди займають 5 місце в світі.
Страхувальний і банківський бізнес займає важливе місце в економіці Бермуд. Доходи цього сектора економіки складають більше 20% ВВП. Бермуди володіють другим за величиною в світі капіталом перестрахування (більше 300 страхових і фінансових компаній мають на острові свої офіси) і одним з найбільш динамічно зростаючих центрів інформаційних технологій і електронної комерції, що разом складає багатомільйонний дохід Бермуд.
ВВП складає 3,75 млрд. доларів. Рівень безробіття – 3%. Середній дохід сім’ї – 72 тис. доларів. Жителі Бермуд розмістилися достатньо рівномірно на території островів.
В сільському господарстві зайнято 1% працездатного населення. На островах вирощують картоплю, томати, капусту, банани, фрукти, цитрусові. Розвинене рибальство (улов риби складає близько 800 т на рік).
Бермудські острови також спеціалізуються на розведенні квітів, що є однією зі статей експорту країни (пасхальні лілії).
80% продуктів Бермуди змушені ввозити з-за кордону. Країна імпортує до 200 тис. т нафти на рік.
Основні торгові партнери Бермуд: Великобританія, США (60% імпорту), Канада, Японія.
Головний порт островів – Гамільтон.
Над Бермудськими островами проходять лінії повітряного сполучення з США і Канади в Європу, Центральну і Південну Америку. Єдина злітно-посадочна смуга знаходиться на території військово-повітряної бази США.
Грошова одиниця – бермудський долар, рівний 100 центів. Долари США використовуються на рівні з місцевою валютою.