Розвиток туризму в Іспанії

Туризм на Середземноморському побережжі Іспанії

Середземноморське побережжя Іспанії займають 4 автономних області: Каталонія, (у її складі провінції Барселона, Таррагона, Леріда і Жерона), Валенсія (Кастельо, Валенсія і Аліканте), Мурсия, Андалусия (Севілья, Кадіс, Еельва, Кордова, Гранада, Хаен, Малага і Альмерія).
Іспанці привласнили окремим ділянкам свого Середземномор'я красиві і звучні імена. З півночі на південь слідують:
• Коста–брава, що можна приблизно перевести як Скелястий, Дикий Берег;
• Коста–дель–маресне (Марезме) – Низький Берег;
• Коста–дель–гарраф, де знаходиться знаменитий курорт Ситчес (Ситжес);
• Коста-дорада (Даурада) – Золотий Берег;
• Коста–дель–асаар (Азахар) – Берег Апельсинової Квітки;
• Коста-Валенсія - Берег Валенсії;
• Коста–бланка – Білий Берег;
• Коста–каліда – Теплий Берег;
• Коста–тропікаль – Тропічний Берег;
• Коста–дель–соль – Сонячний Берег.

Коста-брава


Це північна частина середземноморського побережжя Іспанії, яке починається в 40 кілометрах на північ від Барселони (від міста Бланес) до французької межі. Головні туристські центри - Коста Брава, Тосса де Мари, Ллорет де Мари, Бланес. Частина пляжів - Ллорет де Мари, Кастельо д'Эмпуриес, Плайа д'Аро - удостоєна блакитного прапора ЄЕС за особливу чистоту прибережних вод.
Тосса-де-мар (75 км. на північ від Барселони) по праву вважається найкрасивішою, світлішою і зеленішою частиною Каста Брава. З висоти фортеці відкривається вигляд на море і довколишні околиці.
Бланес (60 км. на північ від Барселони) – один їх найбільш відомих морських курортів Коста Брава. Бланес є старим і найпівденнішим зі всіх міст побережжя Коста-брава. Містом є живописний контраст історії, втіленої в середньовічних пам'ятниках, що збереглися до наших днів, кварталах і будівлях староиспанской споруди, і стрімко наступаючій сучасній реальності, що принесла бурхливий розвиток курортного туризму.
Ллорет-де-мар (70 км. на північ від Барселони) - головний туристичний центр Каталонії і одне з найбільш відвідуваних місць на Середземноморському побережжі Іспанії. У 10 хвилинах їзди від центру Ллорет-де-мар знаходиться відомий аквапарк "Марінеленд".

Коста-дель-маресме


Старовинне приморське місто Малграт-де-мар, розташоване на межі провінцій Барселона і Жерона, за останніх 10 років бурхливого розвитку туризму перетворився на один з найсучасніших і процвітаючих курортів побережжя Коста дель Маресме. Місто умовно ділиться на дві частини — історична частина, що збереглася в своєму первозданному вигляді, відому як “старе місто”, і сучасну частину, забудовану численними готелями і розважальними центрами, названу “новим містом”.
Туристичний центр Санта Сусанна (55 км. на північ від Барселони) пропонує найсучасніші готелі на каталонському побережжі. Курортна зона, що особливо інтенсивно розвивалася останніми роками, розташована уздовж побережжя і плавно з'єднується з сусіднім курортом - Малграт-де-мар - за допомогою жвавої туристичної набережної, уздовж якої зосереджені численні магазини, торгові центри, бари, ресторани, кафе, дискотеки і нічні розважальні центри. Тут можна побачити величну сторожову башту 16-го століття, а також відреставрований палац-замок castell de Can Rates, на території якого зараз розташований культурно-мистецький центр.
Пинеда-де-мар, старовинне приморське містечко, до цих пір зберігаючий переважно сільськогосподарський характер, поступово перетворюється на жвавий туристичний центр побережжя Коста-дель-маресме. Серед головних визначних пам'яток міста особливої уваги заслуговує церкву Iglesia de Santa Maria 16-го століття — прекрасна споруда з незвичайним фасадом у стилі барокко.
Місто Калелья (50 км. на північ від Барселони), що славиться багатими туристичними традиціями, є найбільшим курортом і туристичною столицею Коста--дель-Маресме.
Калелья є космополітичним містом-курортом, в якому можна зустріти туристів з багатьох країн Європи. Своєрідною особливістю міста є сусідство сучасних готелів з історичними і житловими кварталами, що живуть своїм повсякденним життям.

Коста-дель-гарраф


Ситжес (35 км. на південь від Барселони) - старовинне каталонське місто і найпопулярніший морський курорт побережжя, розташований на південь від Барселони. Тут можна побачити старовинні церкви і палаци, що збереглися з часів середньовіччя. У місті щорічно проходять галасливі карнавали, що збирають величезні натовпи глядачів, цікаві ралі старих автомобілів, барвисті вуличні виставки квітів, а також міжнародний фестиваль фантастичних фільмів і фільмів жахів.

Коста-дорада


Тут побудований другий за величиною розважальний парк в Європі (після французького Діснейленда). Основні міста на Коста-дорада - це Таррагона (столиця провінції), Салоу.
Таррагона, одне з якнайдавніших міст Іспанії, є столицею однойменної провінції.
У Таррагоне безліч музеїв, що зберігають унікальну історичну і культурну спадщину регіону.
Таррагона, безумовно, є одним з найвідоміших історичних і культурних центрів Іспанії, интересных для відвідин у будь-який час року. Крім того, Таррагона — традиційне місце проведення яскравих ефектних свят і карнавалів, відомих у всій Іспанії.
Салоу (100 км. на південь від Барселони) - центр Коста Дорада і один з кращих курортів Європи з розкішними пляжами, що протягнулися більш ніж на 7 км. і що є сьогодні одним з основних туристичних центрів Каталонії і всієї Іспанії. Всього у декількох кілометрах від Салоу знаходиться знаменитий іспанський Діснейленд - Port Aventura - другий за величиною парк атракціонів в Європі.
Старовинний рибальський порт Камбрілс (105 км. на південь від Барселони), розташований декількома кілометрами південніше Салоу, за останні роки перетворився на ще один відомий курортний центр побережжя. Це невелике живописне місто умовно ділиться на дві частини: історичний центр, що є середньовічним кварталом з вузькими вулицями, і портовий район з головною набережною, забудованою готелями, пансіонами, торговими і розважальними закладами. і барами.

Коста-дель-азахар


Пеніськола є одним з найбільших курортних центрів автономного округу Валенсія. Місто розташоване на побережжі Коста-дель-азахар, що в перекладі означає "берег апельсинових квітів". Тут знаходиться символ Пеніськоли і один з найзнаменитіших середньовічних пам'ятників Валенсії — грандіозний замок, оточений масивними кріпосними стінами.

Коста-бланка


Бенідорм, найбільший туристичний центр побережжя Коста Бланка, є одним з найзнаменитіших курортів Іспанії. Завдяки своїм сприятливим кліматичним умовам Бенідорм належить до морських курортів, що приймають гостей круглий рік.
Гандія, важливий туристичний і культурний центр побережжя Валенсії. Тут можна удосконалюватися в багатьох видах морського спорту — ходінні на парусних яхтах, віндсерфінгу, підводному плаванні.
Курортний центр Хавея, справедливо називається перлиною побережжя Коста Бланка. Хавея славиться не тільки живописними морськими пейзажами, але і пам'ятниками, що чудово збереглися, архітектура, найважливішою з якої є готична церква святого Бартоломе (15 вік).

Коста-каліда


Середземноморське побережжя Іспанії в провінції Мурсия, розташованою між Андалусией і Валенсією. Тут знаходиться один з наймодніших, престижніших і перспективніших курортів Іспанії - Ла Манга-дель-мар Менор. Туристів сюди привертають необмежені можливості для занять водними видами спорту, велика кількість розваг, прекрасна готельна інфраструктура.

Коста-Дель-соль


Малага — столиця Коста дель Сіль, друге за величиною місто Андалусиі. Малага — один з найбільших портів Іспанії і один з найпопулярніших центрів світу. У самого входу в Алькасабу, зліва на схилі горба можна побачити римський амфітеатр I в. н.е.
У Малазі цікаво також відвідати Музей витончених мистецтв і музей Пабло Пікассо, а також сходити на спектаклі в театр Сервантеса.
Торремолінос. У недалекому минулому це було рибальське село, навколо якого готелі можна було перерахувати по пальцях. Для істориків залишилася пара млинових башт, що дали місту свою назву.

Балеарські острови


На сході від Іберійського півострова і на заході Середземномор'я розташовується архіпелаг Балеари, що складається з островів Майорка, Менорка, Ібіса (Ібіца), Формінтера, Кабрера.
Острів Майорка - найбільш великий з Балеарських островів. Територія острова складає 3640 квадратний кілометрів, довжина побережжя досягає 554 кілометрів. Пальма де Майорка - столиця острова Майорка і всього архіпелагу, віддалена від Барселони на відстань 132 миль і має свій міжнародний аеропорт. Пальма де Майорка є одночасно столицею не тільки свого острова, але і всього архіпелагу і розташована у затоки, що носить її ім'я.
Іллетас - один з найпрестижніших курортів. Тут немає багатокілометрових пляжів. Саме тут, поряд з містом Пальма, знаходиться літня резиденція іспанських королів - палац Марівент.
Пальма Нова - популярний туристичний район, розташований в 14 км. від міста Пальма. Курорт привертає увага туристів кращим на Майорке казино "Палладіум", парком "Марінеленд". Ця земля відома не тільки красою своїх пейзажів, але і спокійною, романтичною манерою життя.
Плайа де пальма - Один з найпопулярніших курортів на півдні Майорки, відомий далеко за її межами. Центром цього курорту є туристичний комплекс "Arenal", знаменитий своїми барами, ресторанами з національною кухнею.
Санта Понса - це один з найтихіших курортів острова, тут, в сосновому бору, дійсно можна відпочити від міського шуму і суєти.
Острів Ібіца - наймодніший Європейський курорт, що відрізняється своєю певною специфічною атмосферою, людьми, природою і, звичайно ж, унікальними мегаклубами, які по праву вважаються одними з кращих не тільки в Європі, але і в світі. Ібіца входить до складу Балеарського архіпелагу в Середземному морі. Історія перших поселень (карфагенян) на нім відноситься до 7 століття до наший ери.

Канарські острови


Тенеріфе - найбільший острів архіпелагу. Саме тут знаходиться найвища точка Іспанії - пік Тейде - давно вимерлий вулкан, розташований в центрі величезної улоговини, званою Лас Каньядас, тут на початку 50-х років був заснований Національний парк Тейде.
Лансароте - цей острів є одним з найпривабливіших місць відпочинку. Клімат на острові незвичайно м'який. Тут величезні можливості для занять будь-якими видами спорту.
Гран-канарія - є третім по величині островом архіпелагу. Тут організована безліч місць для відпочинку, розваг і занять спортом.