Розвиток туризму в Іспанії

Обслуговування в готелях, що не надають живлення в Мадриді і Барселоні

Готелі, що не надають живлення, називаються hostal. Це не те, що ми називаємо хостелами, а цілком собі повноцінні готелі (хостел по-іспанськи – residencia). Вибір їх в центрі міста величезний, але треба прагнути до того, щоб готель розташовувався якомога ближче до Пуэрта-дель-соль: звідти в межах 15-30 хвилин всі основні визначні пам'ятки. Ми жили в готелі Astoria на Carrera de San Jeronimo, що починається якраз від тієї самої del Sol і що упирається у фонтан нептуна, тобто в початок бульвару Прадо. Платили по 80 євро в день за 2-місцевий номер з ванною (чистий, стандартного європейського розміру, хіба що меблям замало), бронювали через www.venere.com. Користуємося цим ресурсом не вперше, жодного разу не одурилися, втім, такі ресурсів в мережі повно. Головний критерій якості при виборі готелю в інтернеті – оцінка клієнтів. Якщо в середньому в районі 8 (по 10-балльной системі) – значить, дійсно добре. Залишилися задоволені. Один очевидний недолік – немає холодильника, влітку, напевно, незручно. Готель, до речі, займає частину 4-го і 5-го поверхів, ресепшен на 5-му, ми жили на 4-му, він недавно відремонтований, номери в основному виходять в тихі "колодязі".
Для мешкання в Барселоні ми вибрали готель Guillem Tell. В принципі, непоганий. Але далеченько від центру (площі Каталонії і Рамбли) - тобто на суспільному транспорті їхати ніби ганебно, бо не дуже далеко, а ходити хвилин по 40 по два рази на день набридає. І не сказати, щоб готель був дуже чистий: під столами і ліжками були шари пилу. Ми цей готель вибрали тому, що в хостеле жити не хотілося, а більш центральні готелі були значно дорожчі.
У багатьох готелях Барселони у вартість номера сніданок не входить. Для нас, наприклад, це було несподіванкою. У готелі за сніданок було запропоновано доплачувати по 12 євро з людини. Ми, природно, доплачувати не почали. У будь-якому довколишньому кафе ми жодного разу більше, ніж на 6 євро, не назавтракали. Але навіть якщо хтось багато з'їдає на сніданок і збирається наесть на 10-12 євро, то в кафе і ресторанах на вулиці робити це очевидно приємніше, ніж у фойє готелю.
Взагалі не особливо вередливі туристи можуть попорпатися в інтернеті і знайти сотні дрібних хостелов на Рамблі і в околицях - тобто в самому центрі життя Барселони.
З емейлом, підтверджуючим бронювання готелю на конкретні дати і на конкретних людей, Іспанське консульство в Москві візи видає без проблем.