Розвиток туризму в Іспанії

Організація польоту – Москва - Мадрид

"Іберія" вилітає з "Домодедово" - за останніх полгода цей аеропорт став нам практично рідним – ми через нього літаємо у відрядження. На посадку покликали спочатку з 16 по 25 рядів і пасажирів з дітьми, потім – всіх останніх. Видали газети на англійському і іспанському, пледи і подушки, а також міграційну карту, яку не-гражданам Іспанії потрібно заповнити: ФІО, дата народження, адреса, і головне – адреса перебування в Іспанії. Нижню частину карти при проходженні паспортного контролю після прильоту вам повернуть, і потрібно її зберегти до від'їзду.
Обід в час польоти приємний - біле або червоне вино, соки, піднос з металевими приладами і їжею: салат, до якого додається пляшка оливкового масла, хороший шматок курячого філе з овочами і молодою картоплею, тістечко і зворушливий сирок "Дружба". Чай, правда, був не дуже, а по дорозі назад м'ясо було гірше (об'єктивності ради додаю).
Сели. По довгих скляних коридорах аеропорту "Барахас" ми рухалися хвилин 15, і врешті-решт опинилися біля паспортного контролю (не забудьте анкети!) Далі вам потрібно пуститися на ліфті або ескалаторі на 2 поверх, звідки відправляється поїзд до терміналу 1. Там, слідуючи покажчику Bus з трьома кольоровими кульками, ви виходите на вулицю до автобуса, що безкоштовно відвезе вас до терміналу 2, де знаходиться станція метро "Аеропуерто". Всівшись в автобус, я насамперед схопила свій чарівний блокнотик і почала записувати розумні думки, і ще подумала мимоходом, що як добре, мовляв, швидко прибрали наслідки вибуху в мадридському аеропорту – ніби і четвертий термінал висаджували, а в той же час все ціло. Дійсність грубо обірвала мої мрії – чоловік розповів, що як тільки автобус відправився від зупинки, і я уткнулася в свої записи, підірваний термінал був видний у всій красі. Але, думаю, що я не так багато втратила?
Хвилини через 5-7 ми опинилися в терміналі 2 і біля входу до метро. Квиток на 1 поїздку коштує 1 євро (на 10 поїздок – 6,40 євро), купити його можна в касі або в автоматі, які удосталь стоять тут же. Квитком є маленький шматочок картону, який запихається в турнікет і вискакує з нього практично так само, як в московському метро, але значно далі. Якщо квиток на 10 поїздок, то на табло показується, скільки поїздок ще залишилося. Метро Мадрида має приблизно таку ж, як в Москві, радіально-кільцеву систему, але покажчики здалися мені набагато заплутанішими. Метро, звичайно, з нашим по оформленню не порівняється, але чисте і пристойне. Поїзд має 2-4 вагончики, пересувається поволі, і зупинки у них коротенькі. Зупинки іноді оголошують, але частіше немає, тому будьте уважні.
Коли стоятимете на платформі метро "Аеропуерто", прямуючи до центру, підніміть голову і подивіться вліво – на стіні буде панорама аеропорто – чи то вдала голограма, чи то табло, на яке зображення транслюється з камери звідкись зверху. Красиво: вогні, посадочні смуги, термінали і серпанок туману.
Через півгодини ми вийшли на станції Anton Martin і рушили до готелю по вулиці Calle de Leon.
"Минувши фонтан, опинилися ми на маленькій площі Антона Мартіна. Таких місць в стольному місті Мадриді було три: одне — на ступенях Сан Феліпе, інше — поряд королівського палацу, а то, про яке йде у нас мова, знаходилося в кварталі, уподобаному літераторами і акторами, на замощеному п'ятачку, де сходяться вулиці Леон, Кантарранас і Франкос. Місце це користувалося заслуженою славою, будучи чим те на зразок живої газети: тут обговорювалися на всі лади вже написані або ще комедії, що тільки складалися, з вуст у вуста і з рук в руки передавалися вірші .здесь прогулювалися увінчані славою поети у супроводі друзів і шанувальників.. І правду треба сказати, талант і слава представлені були тут изобильней і густіше, ніж у всьому іншому Мадриді — я назву імена лише декількох знаменитостей, що мешкали не далі двохсот кроків звідси: Лопе де Вега в своєму будинку по вулиці Франкос і дон Франсисько де Кеведо... По тутешніх мостових походжали чернець мерседарианец Тірсо де Моліна і просвещеннейший мексиканець Руїс де Аларкон. По сусідству з Лопе, на розі вулиць Леон і Франкос, якраз навпроти булочній Кастільо, жив і помер славний наш дон Мігель де Сервантес, а між вулицями Уертас і Аточе поміщалася раніше друкарня, в якій Хуан де ла Куеста випустив в світло перше видання "Хитромудрого ідальго Дон Кихота Ламанчського". Не забути б і про те, що останки сухорукого генія наший словесності покояться в тутешній церкві при обителі тринитарианок, де правив месу Лопе і де жили в черницях його сестра і сестра Сервантеса".
/А. Перес-реверте "Кавалер в жовтому колете"/
Саме тут, по сусідству з будинком Лопе де Вега, де зараз розташований музей, і монастирем, де похований Сервантес, в одному з литературнейших місць Мадрида, нам і належало провести майбутні 12 днів.