Розвиток туризму в Іспанії

Класифікація готелів в Іспанії, типи розміщення

У Іспанії немає державної класифікації готелів. Кожен регіон вирішує це питання на місцевому рівні. Відмінності між регіонами невеликі, загального все-таки більше. Кожен засіб розміщення повинен бути обладнане системою протипожежної безпеки і звуковим сповіщенням. Прейскурант на послуги повинен бути опублікований на видному місці. Нижче приведені мінімальні вимоги до кожного рівня.
Готель 1* Номер на двох – від 12 квадратних метрів. Номер на одного – від 7 квадратних метрів. Ванна кімната – від 3,5 квадратних метрів. Центральне опалювання. Якщо в будівлі декілька поверхів, то повинен працювати ліфт.
Готель 2* Двомісний номер – від 14 квадратних метрів, одномісний – від 7 квадратних метрів. У номері повинен бути телефон. У громадських приміщеннях повинен працювати кондиціонер. У готелі може бути бар. Повинна бути можливість залишити цінні речі в сейфі.
Готель 3* Двомісний номер – від 15 квадратних метрів, одномісний – від 8 квадратних метрів. Ванна кімната – від 4 квадратних метрів.
Готель 4* Номер на двох – від 16 квадратних метрів, номер на одного – від 9 квадратних метрів. Ванна кімната – від 4,5 квадратних метрів. У номері повинен працювати кондиціонер, швидше за все буде сейф.
Готель 5* Двомісний номер – від 17 квадратних метрів, одномісний – від 10 квадратних метрів, ванна кімната – від 5 квадратних метрів.
У Іспанії є як пляжні курортні готелі з великим вибором видів відпочинку (пляжні послуги, spa, гольф і інше), так і міські готелі (від дорогих готелів до молодіжних хостелов). Для відпочинку на природі відмінно підходять кемпінги обладнані поблизу водоймищ і гір. Проте вибираючи місце мешкання в Іспанії, варто пам'ятати, що в країні є декілька типів розміщення, які характерні тільки для цієї країни або мають специфічні назви.
Hostal (сімейний готель) – один з найдешевших варіантів ночівлі. Дуже схоже на хостел, але управляється частіше всього однією сім'єю, що створює атмосферу домашнього затишку, типового для Іспанії. Займають найчастіше невеликий особняк, що окремо стоїть, або один або декілька поверхів або під'їздів у великому будинку. Ванна може бути як в номерах, так і обіцяючи на поверсі. Відрізняється від звичайних готелів тим, що тут немає ресторану, басейну і інших видів розваги. У невеликих барах або кафетеріях живлення можуть надати самі господарі.
Pension (пансіон) – приватний сімейний готель. Дуже близько до Hostal, але нижче рівнем обслуговування. Зазвичай туристи зупиняються тут тільки, щоб переночувати одну ніч. Часто розташовані в житлових будинках в переобладнаних квартирах, де кожна кімната закривається на ключ, а кухня, ванна і туалет загальні.
Aparthotel / Residencia (апартотель / резиденція) – складається з апартаментів, кожен з яких включає одну або декілька кімнат і кухня з необхідним набором посуду. Оплата береться за кожен апартамент незалежно від кількості тих, що проживають. Цей вид розміщення підходить невеликим компаніям або сім'ям.
Apartments / Apartamentos (апартаменти) – звичайні квартири в житлових багатоквартирних будинках, які здаються на тривалі терміни (зазвичай не менше одного тижня). Апартаменти оплачуються цілком залежно від терміну і незалежно від кількості тих, що проживають.
Casa Rural (сільський будинок) – заміський будинок з великою територією, яка нерідко засаджена садом. Може знаходиться на рівнині, в горах або на березі.
Villa (вілла) – приватний будинок, на невеликій території якого може знаходиться басейн, тенісний корт, лужок або дитячий майданчик.
Palacio (старовинний особняк) – розміщення в історичних будівлях є одним з найбільш дорогих в Іспанії.
Парадор (заїжджий двір) – зазвичай належать державі і розташовані в середньовічних замках, монастирях, фортецях або палацах. Рівень обслуговування - 4-5*.
Posada (сільський готель) – невелика садиба, перетворена на готель. Зазвичай розташовується в сільській місцевості. Крім ночівлі гостям може бути запропонований сніданок і невеликий бар.
Monasterio / Convento (монастир) – монастирі, що нерідко діють, дозволяють переночувати за символічну плату. Про надання кімнати обов'язково домовлятися по телефону заздалегідь. Важливо також не забути уточнити, монастир чоловічий або жіночий.
Albergue / Refugi (притулок) – невеликий опалювальний будиночок з кухнею, часто розташовується уздовж туристичних маршрутів в горах і національних парках. Їх розташування в обов'язковому порядку вказане на картах піших маршрутів.