Розвиток туризму в Іспанії

Розвиток туристської інфраструктури Іспанії.

Інфраструктура Іспанії чудово розвинена, володіє якістю і різноманітністю. За даними іспанського Національного інституту туризму, в Іспанії налічуються 11598 готелів, з яких 1872 готелів відносяться до категорії 4-5 зірок. (Це 16% всіх Іспанських готелів і майже третина від загальної кількості місць розміщення), пансіонатів на 125. тис. місць і кемпінгів на 1,2 млн. місць. У цьому секторі працюють 144 тис. службовців. В цілому загальна кількість місць розміщення в Іспанії складає 1.04 млн., з яких 86% належить готелям. Найбільше кількість готелів розташована в Каталонії (1197 готелів і готельних закладів) а Балеарські острови пропонують найбільше число місць розміщення (301957). До послуг туристів також 58.8 тис. ресторанів і 226 тис. барів, 172 майданчики для гольфу, 27 гірськолижних станцій, 226 спортивних портів, призначених для занять парусним спортом. Туристів обслуговують 2.992 туристичних агентств з філіями.

За даними 2000 року 71% туристів вважали за краще зупинятися в готелях (34,1 мільйон чоловік), У родичів і друзів розміщувалося 15% туристів (7,4 мільйона). 7% туристів зупинялися в приміщенні, що знімалося. Середній період мешкання туристів в готелях склав 7 днів рівно, тоді як безкоштовне мешкання (у друзів, в сім'ї або у власному будинку) тривало в середньому 13 днів, а в тимчасово-знятому приміщенні – 11 днів.
Готельний сектор Іспанії добре розвинений і представлений об'єктами різного класу і різних форм власності. Існує
декілька видів житла, що відрізняються один від одного по рівню цін, місцеположенню і якості послуг, що надаються. Це: готелі, парадоры, пансіони, апартамент готелі, остали, квартири, кемпінги і курорти.
Готелі Іспанії категоризуються по міжнародних стандартах, категорії позначені кількістю зірок від * до *****. Загальне число готелів ***** у країні невелико. Найбільший об'єм по розміщенню належить готелям ** і ***, які дуже близькі по набору послуг. Послугами готельних закладів як і раніше більше всіх користуються самі іспанці, хоча розрив скорочується з кожним роком. По статистиках розміщення мандрівників в готельних закладах, в 1999 році 54% мандрівників були іспанцями, хоча майже кожні дві з трьох проведених в готелях ночей були здійснені іноземцями. Найбільш високий відсоток зайнятості доводиться на тризіркові готельні заклади: 71,31% з 372.4 тис. можливих місць. За ними слідують четырехзвездочные: 66% з 234.1 тис. можливих місць.
Парадори розміщуються в переобладнаних під готелі фортецях, замках, монастирях і палацах – в будівлях, що мають історичну і архітектурну цінність. Парадори зазвичай розташовуються в живописних місцях, користуються хорошою репутацією. Це найбільш дорогий тип розміщення. По всіх країні налічується 86 парадоров.

Пансіони – маленькі готелі на 10-20 номерів, якими володіє одна сім'я, Це недорогі готелі з домашньою атмосферою, пансіони в Іспанії категорированы від * до **.
У Іспанії найбільший об'єм по розміщенню належить апартамент готелям. Цей тип житла категорирован від * до **** зірок. Він вдає із себе номери-апартаменти, що складаються з однієї або більш за кімнати, і що мають кухонне устаткування. Апартаменти істотно дешевші за готельні номери, Цей тип розміщення особливо зручний для сімей з дітьми.
Осталямі називають студентські готелі міжнародної мережі «Hotels». Ціни тут в 2-3 рази нижче, ніж в найдешевших готелях, зручності відповідають вартості.
У Іспанії налічується близько 800 кемпінгів. Вони розташовуються по всій території, але особливо багато їх уздовж побережжя. Залежно від устаткування вони мають категорії від * до ***. Крім того, практично по всьому побережжю Іспанії пропонуються внайми мебльовані квартири.
Не всім відомо, що в Іспанії є бальнеологічні курорти («spa» - курорти), чудово відповідні для релаксації і лікування. Їх налічується близько 90. На бальнеологічних курортах найчастіше зустрічаються готелі категорії ** або ***, звичайно є готелі більш високого рівня. Природно, більшість «spa» - готелів обладнані ванними павільйонами і всілякими кабінетами для оздоровчих процедур.
Рекордне число іспанських пляжів і спортивних портів отримали в 2002 році так званий «Сині прапори». Присудження цього відмітного знаку здійснюється за рішенням організації ADEAC-FEEE і означає підвищення рівня чистоти навколишнього середовища в прибережній зоні, виконання всіх наказаних норм і відповідність стандартам якості і гігієни води і піску, а також наявність служб охорони і дослідження зон, завдяки яким пляжі стають придатними для купання.

У 2002 році «Сині прапори» отримали 423 пляжі і 96 спортивних порту, розташованих в 11 Автономних співтовариствах країни. Це на 44 одиниці більше, ніж попередньому році. Що стосується областей, що завоювали найбільшу кількість подібних регалій, то тут лідирує Каталонія (88 і 19 відповідно), на другому місці Співтовариство (85 і 19) Валенсії, на третьому – Андалусия (63 і 20) .За ними з невеликим відривом слідує Галісия, Балеарські і Канарські острови, Мурсия Кантабрія, Країна Басків, Астурія і Мелілья.