Розробка туру в Болгарію

Оцінка попиту на даний вид подорожей і портрет потенційного клієнта

Масовий туризм є феноменом XX століття, оскільки отримав сучаснийвигляд в основному за рахунок автомобілів і літаків з реактивнимидвигунами. Проте люди подорожували вже з незапам'ятних часів, головнимчином для того, щоб уникнути голоду або небезпеки. Останки перших людейбули знайдені в Західній Європі, Африці, Китаї і Джаві. Цей факт вказує начудову здатність стародавніх людей подорожувати на дальні відстані без яких-небудь засобів пересування.
Винахід грошей фінікійцами і розвиток торгівлі, що почався в 4-мутисячолітті до н. э., можна визначити як початок сучасної ери подорожей.
Фінікійци також винайшли писемність і колесо, так що їх по праву можнавважати родоначальниками «туристського бізнесу»

Туризм і подорожі є невід'ємною частиною індустрії гостинності. Подорожі - головна тема туризму. Відмінності в часі, відстанях, місцях мешкання, цілях і тривалості перебування – все це лише відмітні елементи туризму. В цілому, туризм є багатоцільовим феноменом, який одночасно поєднує в собі елементи пригод, романтику дальніх мандрів, певну таємницю, відвідини екзотичних місць і, одночасно, земні турботи підприємництва, питання здоров'я, особистої безпеки і збереження майна.

Туризм грає одну з головних ролей в світовій економіці, забезпечуючи десяту частину світового валового національного продукту. Ця галузь економіки розвивається швидкими темпами і найближчими роками стане найбільш важливим її сектором. Щорічне зростання інвестицій в індустрію туризму складе близько 30 %.
Міжнародний туризм є активним джерелом надходжень іноземної валюти і надає дію на платіжний баланс країни. Крім впливу на економіку багатьох країн міжнародний туризм впливає на їх соціальне і культурне середовище, екологію. А останні, у свою чергу, впливають на туристів.
Болгарія може запропонувати своїм гостям розваги на будь-який смак: морське побережжя з прекрасними пляжами і розвиненою інфраструктурою відпочинку і розваг; сучасно обладнані гірськолижні траси недалеко від готелів будь-якого рівня (від простих кемпінгів до п'ятизіркових); велика кількість ресторанів, нічних клубів і аквапарків і інших розважальних центрів в найбільших містах країни (Софія, Варна, Русе, Бургас і т.д.); "сільський туризм" (до 20 етнографічних сіл-музеїв розташованих в самих незачеплених цивілізацією районах Болгарії), які пропонують п'ятизірковий комфорт, об'єднаний з традиційним для Болгарії устроєм життя; "винний туризм" - новий і перспективний для Болгарії напрям. І, нарешті те, що привертає в цю країну щорічно сотні тисяч туристів - величезна безліч пам'яток архітектури: фракийськіх, старогрецьких, римських, візантійських, староболгарських і турецьких.
Болгарія — приваблива туристична країна з багатою історією, красивою природою і гостинним народом. На її маленькій території поєднуються природні визначні пам'ятки і багата культурно-історична спадщина. З трьохсот пам'ятників культури і феноменів природи, включених в список світової спадщини ЮНЕСЬКО, дев'ять знаходяться саме в Болгарії.
Із-за чого туристи вибирають цю країну? Близькість до Росії (і територіально, і в плані мови, менталітету, кухні), відсутність мовного бар'єру, сприятливі кліматичні умови і розкішні пляжі. «До купи» — наявність непоганої екскурсійної програми. Радує і недовгий переліт.
Хто є потенційними клієнтами для відпочинку в Болгарії? Молодь і сімейні пари (часто з дітьми), що шукають недорогий відпочинок. З дітьми їдуть на Сонячний берег, в Приморському, табір Кранево, молодь і активні сімейні пари — в основному на Золоті піски: там веселіше. Помітна тенденція останнім часом — все більше і більше їде забезпечених туристів.
Тоді як на турецькому напрямі темпи продажів продовжують відставати від торішніх, оператори по Болгарії повідомляють про збільшення попиту на 30–40%. Як з'ясував, опитавши експертів, кореспондент ІС «БАНКО», в липні загальний об'єм авіаперевезення з Києву до Варни і Бургасу зросте на 1660 крісел в тиждень. Це відбувається як за рахунок планового розширення чартерних програм, так і за рахунок нових рейсів.
Високі темпи зростання попиту на Болгарію фахівці пояснюють неоднозначною ситуацією, що склалася на турецькому напрямі. Хоча самі ж оператори не схильні проводити прямі паралелі між відпочинком в цих двох країнах, порівнюючи Болгарію швидше з Хорватією, чим з сусідньою Туреччиною, частина клієнтів, за їх словами, все ж таки прийшла саме з цього напряму. У числі можливих причин називають вал негативної інформації про скандали, високі ціни, зміну моди.
Та все ж попит, що росте, на Болгарію, за оцінкою окремих експертів, може не встигнути за об'ємами пропозиції. «Болгарія йде рівно, збільшувати авіаперевезення немає необхідності. Її надлишок – це недолік готелів. Курорт «Албена» вже в стоп-сейлах», – відзначила Світлана Морева, керівник болгарського відділу компанії «Нева». Втім, вона ж додала, що іноді виникаючі проблеми з місцями в готелях цілком вирішувані.
Доходи туристичного сектора Болгарії, в якому зайнято більше 140 тис. чоловік, цього року склали більше 2 млрд. євро. У національній економіці туризму припадає на частку 14% ВВП. Значно збільшити свої туристичні об'єми в найближчому майбутньому Болгарія зможе завдяки інфраструктурі, що активно розвивається останніми роками, а також спеціалізованим фондам ЄС, які відкриваються для цієї країни після приєднання до великої Європи.
Портрет туриста, який вибирає Болгарію намалювати дуже складно, оскільки до Болгарії їдуть і за спокійним відпочинком, і за веселою тусовкою, і дуже заможні туристи, і мандрівники з обмеженим бюджетом. Тут всі відпочиваючі знаходять і чисте морем з піщаними пляжами, і цікаві екскурсії. Самі туристи, незалежно від смаків і достатку - люди самих різних віків, адже в Болгарії створені всі умови для відпочинку як дітей, так і веселої молоді, і людей набагато дорослішого віку. Тому скажу коротко - людина, яка поїхала до Болгарії, це людина, яка зробила правильний вибір.