Розробка туру в Болгарію

Оцінка пропозиції Болгарського туризму

Цьогоріч українці надають однозначну перевагу літньому відпочинку за кордоном. І першість напрямків тримають Туреччина і Болгарія. "Дуже багато людей їде у Туреччину, - розповідає "Поступу" директор туристичної агенції "Андерс" Олег Андерс. - Популярними також є Болгарія, Чорногорія і Хорватія. Проте на першому місці Туреччина, де хоча й вищі ціни, проте дуже високий рівень сервісу. Натомість у Болгарії рівень сервісу поступається, однак, відповідно, і відпочинок коштує менше".
Популярність Туреччини можна пояснити ще й легкістю добирання, адже 5 разів на тиждень туди здійснюються авіаперельоти. Натомість у Чорногорію люди прагнуть їхати автобусом. Хоча це нелегко, однак цікаво. З огляду на можливість побачити екзотичні місця, чудову природу і краєвиди. Вартість відпочинку у Чорногорії разом з проїздом, харчуванням зранку і ввечері - від 310 євро. Схожі дані "Поступу" оприлюднили і в туристичній фірмі "Мандри".
Останнім часом все популярнішим стає відпочинок у приватному секторі у Хорватії, Чорногорії та Болгарії. Адже він є значно дешевшим. Якщо в середньому ціна дня перебування у приватному секторі - від 8 євро, то у готелі - від 15. При цьому оформлення обов'язкового страхування за кордон коштуватиме від 20 гривень.
Загалом, порівняно з минулим роком ціни на поїздки зросли в середньому на 20-30 відсотків, залежно від часу відпочинку. Дорожчою є подорож у візові країни, наприклад, у Болгарію. Натомість, ціни на поїздки у Чорногорію залишилися практично на тому ж рівні. Останніми днями перед виїздом може значно зменшитись ціна на подорож до Єгипту, і тоді путівка коштуватиме 200 доларів на особу. Любителі екзотики прагнуть побачити Туніс або Таїланд. Відпочивальники не обходять увагою і Європу - їдуть у Чехію, Австрію, Францію, Бельгію, або обирають тур "П'ять столиць об'єднаної Європи".
Дещо зменшилась зацікавленість на популярний минулого року відпочинок у Криму. Натомість, спостерігається зростання зацікавлення відпочинком у Коблево та в Шацьку. Не обходять увагою українці і подорожі всередині країни. Мешканці Сходу України та Києва тепер хочуть побувати у Долині нарцисів, на Гуцульському фестивалі в Косівському районі, та в Шешорах. Натомість іноземці люблять Львів. Наприклад, нещодавно у фірмі "Андерс" організували екскурсію Львовом та замками Львівщини для гостей з Індії. Результатом вони залишилися задоволені, лише клімат дещо несприятливий - холодно.
Літо завше манить морями і пальмами на пляжах, непідкореними горами, незвіданими країнами і самобутністю їхніх мешканців. Незвіданими краями можна мандрувати самостійно, одначе більшість туристів надають перевагу іншому варіанту відпочинку за кордоном – поїздки за допомогою туроператорів і турагентів. Різниця між першими і другими в тому, що оператор сам створює продукт (піклується про місця в літаку, бронювання готелю, культурну програму та ін.), а в свою чергу агент продає чужий продукт (путівки операторів).
Послуги турагентів і туроператорів дозволяють заощадити час і нерви, а також скоротити можливість конфліктів на ґрунті незнання місцевих звичаїв і етикету.
Географічний спектр літнього відпочинку дуже широкий. Здавалось би, усі острови уже відкрито і ніхто не може набути статусу новітнього Колумба. Однак і цього року для тих, хто уже побував у Чорногорії, Болгарії, Туреччині, Єгипті чи на Кіпрі, справжнім відкриттям може стати Таїланд, Індія, Кенія, Бразилія, Японія чи острів Кріт, або острів свободи – Куба…
Хоча, як стверджують оператори ринку, серед літніх відпочинкових турів, наші співвітчизники у більшості вибирають традиційні європейські пляжі у Чорногорії, Чехії чи Туреччині, або в Іспанії, Італії чи Угорщині.
А от до країн Древнього Сходу подорожують протягом року, наприклад, коли на вулиці мінус 10, тоді східне сонце не лише відігріває тіло, але й спрагла душа може отримати добру порцію нових вражень.
На сьогодні в Вінниці на туристичному ринку офіційно зареєстровано 22 туроператори і турагенти, кожен з яких спеціалізується на турах в окремі країни. Один з них знаходиться в Могилеві Подільському, решта – у Вінниці. Ще зо п’ять десятків турагентств працюють фактично нелегально, уникаючи таким чином, додаткових витрат на державну реєстрацію та оподаткування туристичних послуг.
Специфікою цьогорічного сезону став продаж закордонних путівок в європейській валюті за цінами, які ще в минулому році в коштували стільки ж, але в доларах США.
Без сумніву, читача можна було б зваблювати легендами чи розповідями про унікальні острови, країни, що славляться чудесами світу до безкінечності. Та, мабуть, він поставить основне запитання: а скільки ж це мені коштуватиме? І матиме рацію, оскільки ціни цього року дещо зросли, в основному через зростання вартості пального. Тому авіаперевізники і туристичні фірми миттєво переглянули свої тарифи. Відпочинок у Туреччині, Тунісі та Єгипті подорожчав на 15-20 відсотків. У Чорногорії та Хорватії – на 5-10. Навіть тих, хто раніше купив дешевші путівки, оператори просять доплатити. Більшість клієнтів відмовляються. Щоправда, відпочити, наприклад, у Болгарії можна за старою ціною. Проте, це не означає, що задекларовані ціни у червні триматимуться протягом усього літа. Тож зростатиме пальне, зростатиме й вартість відпочинку.
Поки що ціни тримаються на такому рівні:

Болгарія – семиденний відпочинок (до речі, всі туристичні фірми вказують 7-8-денне перебування за кордоном) від 222 євро до 352. У вартість входить авіапереліт Київ – Варна (Бургас) – Київ, проживання в готелі вибраної категорії, вибране харчування, медичне страхування і курортний збір. Додатково треба сплатити консульський збір – 20 євро.
У Чехії та Угорщині можна відпочивати від 142 дол. США
Туреччина – від 288 до 2689 дол. США. У вартість також входить переліт з Києва, проживання з вказаним харчуванням, трансфер, медичне страхування. Додатково також оплачується віза – 20 дол. США.
Дещо дешевше коштує відпочинок на Мадейрі від 835 до 1120 дол. США.
Єгипет – від 276 до 648 дол. США.
В Індії відпочинок коливається від 1142 до 1689 дол. США.