Оробейко Е.С., Шредер Н.Г. Організація обслуговування: ресторани і бари: посібник. - М.: Альфа-М; ИНФРА-М, 2006. - 320 с

11.5. Характеристика супутніх компонентів, що беруть участь в приготуванні коктейлів

Лід готується в льодогенераторі або звичайним способом в морозильній відсіку холодильника. Основні вимоги до льоду - чистота і відсутність сторонніх запахів.

Для приготування змішаних напоїв використовується кілька сортів льоду:

- Лід в брилах - для короткочасного охолодження у великих кількостях крюшонів і пуншів;

- Коктейльний лід - для приготування різних коктейлів;

- Лід фіз - для високих напоїв;

-Лід коблер - для високих змішаних напоїв. Має вигляд снігу кристалічної форми;

-Лід фраппе - фруктовий лід;

- Крижаний крем - виготовлений в умовах кондитерського виробництва їстівний лід; використовується для щербетів і глінтвейнів.

Для збивання в шейкері змішаних напоїв (коктейлів) вживається коктейльний лід, але, як правило, ці напої подаються без льоду. Для довгих змішаних напоїв вживаються всі інші види льоду, і вони подаються разом з ним.

Ароматичні і смакові речовини використовуються в якості прянощів.

М'ята - листя разом із стеблами, цілі або подрібнені. Аромат м'яти сильний, солодкуватий, смак гострий, пікантний, з охолоджуючим дією.

Гвоздика - висушені квіткові бруньки. Аромат її сильний, пекучий, гострий, пряний завдяки наявності ефірних масел (15-18%), з яких 95% складає евгенол.

Кориця - висушена кора молодих гілок коричного дерева світло-коричневого кольору, має приємний запах і солодким смаком. Випускається у вигляді паличок.

Гвоздика і кориця вживаються в гарячих і холодних змішаних напоях - пуншу, крюшон.

Мускатний горіх - насіння сірувато-коричневого кольору, довгасто-овальної форми, мають гострий, злегка гіркуватий

смак. Випускається в основному в розмеленому вигляді, вживається у багатьох групах змішаних напоїв як ароматичний модифікатор.

Ваніль та есенції харчові (лимонна, апельсинова, ромова, ананасна) - ароматизатори, які представляють собою спиртові або водно-спиртові розчини сумішей натуральних і синтетичних запашних речовин.

Чай - в приготуванні змішаних напоїв використовується в ролі наповнювача, наприклад в грогу, пунш.

Плодово-ягідні компоти (консервовані компоти) відіграють роль гарнірів в змішаних напоях. Найбільшою популярністю користуються оливки і маслини.

Чорні маслини не є гарніром для змішаних напоїв, але використовуються при подачі коктейлів-аперитивів ароматичного типу.

Консервовані вишні - солодкі вишні у вині; кислі вишні у вині; солодкі вишні в ромі; кислі вишні в ромі; солодкі компотние вишні; кислі компотние вишні; солодкі вишні в м'ятному сиропі.

І вишні, і інші плоди і ягоди (сливи, абрикоси, ананаси, виноград) маринуються в різних спиртних напоях і використовуються як гарніри в змішаних напоях.

Соуси і прянощі: селерових сіль (зелень селери, перетерта з сіллю), томатний кетчуп, соус чилійський, табаско-соус, сангріта (суміш соків помідора, апельсина, лимона), Уорчестер-ський соус (суміш ямайського перцю, чорного перцю, гвоздики, імбиру, цибулі), устричний соус, оливкова олія, оцет, шоколад, розмелений кава мокко, чай (цейлонський, зелений), порошок какао, молочний порошок, цибулини мариновані, горіхи.