Оробейко Е.С., Шредер Н.Г. Організація обслуговування: ресторани і бари: посібник. - М.: Альфа-М; ИНФРА-М, 2006. - 320 с

2.7. Види складання серветок

Серветка - обов'язковий предмет сервірування столу, серветки прикрашають стіл, надають залу ресторану урочистість. Для сервірування столу використовують полотняні серветки, напівм'які і слабо накрохмалені - їх зручно складати і приємно використовувати. Серветка - це предмет гігієни, тому завдання офіціанта - якнайменше торкатися до серветці, складаючи її.

При масовому обслуговуванні - для комплексних сніданків, обідів і вечерь - для сервірування столів використовують паперові серветки. Їх укладають разом віялом по 10-12 штук в серветниці. До сніданку і обіду полотняні серветки складають простим способом, а для сервірування у вечірній час серветки складають, надаючи їм красиву і складну форму. Існує багато способів складання серветок. Зазвичай на сніданок серветку, складену вчетверо, розміщують на пиріжкової тарілці або на скатертини поряд з ножем. Для святкового обіду, вечері серветки складають «ракетою», «полум'ям» або «човником» (рис. 14). Більш складним способом («тюльпан», «свічка», «віяло») складають серветки для банкету. Складені полотняні серветки укладають на закусочні або десертні тарілки.

Форма «ракета»: серветку складають удвічі і кладуть на стіл вільними крайками вниз. Далі беруть верхні кути, з'єднують їх внизу у кромки і складають серветку трикутником. Отриману серветку у вигляді трикутника складають навпіл і встановлюють на тарілку кутами до гостя.

Форма «кишеню»: серветку складають вчетверо, вільні кути підвертають всередину - верхній кут на 1/2, другий на 1/3, Кгретій і четвертий разом на 1/4. Решта кути також підв-Врачівают. Такий вид серветки використовують при обслуговуванні в ресторані в присутності відвідувача. У «кишені» такий серветки Викладають ножі лезом всередину і зверху вилки. Іноді «карма-Кни» серветки використовують для квітів.