Дурович А. П., Копанев А. С. Маркетинг в туризмі: Учеб. посібник / Під загальною ред. 3. М. Горбилевой.-Мн.: «Економпресс», 1998.-400 с.

19.3. Аудіовізуальна реклама

Аудіовізуальна реклама включає в себе рекламні кінофільми, відеофільми та слайдфільми.

Рекламні кіно-та відеофільми використовуються як в комерційному, так і в некомерційному прокаті. Комерційний прокат передбачає їх демонстрацію в кінотеатрах перед сеансами художніх фільмів чи по телебаченню. Некомерційний прокат пов'язаний з демонстрацією аудіовізуальної реклами на презентаціях, семінарах, прес-конференціях, на рекламних стендах і виставках.

Класифікація кіно-і відеофільмів практично ідентична. Серед них виділяють:

рекламні фільми (тривалістю від 5 до 20 хвилин);

рекламні ролики (тривалістю від 15 секунд до декількох хвилин).

В даний час в практиці реклами спостерігається чітко виражена тенденція до збільшення випуску відеофільмів замість кінофільмів. Це обумовлено таки-

ми перевагами відеофільмів, як більш оперативне і економічне виробництво, тиражування, можливість використання широкого спектра виразних електронних спецефектів, зручність демонстрації за допомогою побутових відеомагнітофонів.

Специфічним видом відеореклами є рекламна відеоекспресс-інформація. Вона являє собою оперативно зроблений відеосюжет про будь значному подію в житті туристського підприємства (святкування ювілею, відкриття нової готелі, вшанування ювілейного клієнта і т.д.).

Слайд-фільми - це програма з автоматично змінюються кольорових діапозитивів, проектуються на один або кілька екранів. Така програма може супроводжуватися спеціально підібраної фонограмою. Слайд-фільми можуть використовуватися на прес-конференціях, семінарах, виставках і т.д. Одним з основних достоїнств цього виду реклами є можливість оперативної і економічною модифікації або простої заміни одних слайдів іншими, не порушуючи при цьому цілісність композиції.