Дурович А. П., Копанев А. С. Маркетинг в туризмі: Учеб. посібник / Під загальною ред. 3. М. Горбилевой.-Мн.: «Економпресс», 1998.-400 с.

16.3. Тестування, реалізація програми та аналіз результатів стимулювання збуту

До повномасштабного здійснення програми стимулювання збуту необхідно переконатися у відповідності намічуваних заходів досягненню бажаного ефекту. Це досягається шляхом тестування окремих заходів та порядку їх застосування. З цією метою з'ясовується реакція цільової аудиторії на той чи інший стимул, що служить підставою для внесення при необхідності пропозицій щодо його вдосконалення. Крім того, попереднє тестування дає можливість скорегувати бюджет стимулювання і уточнити обсяг очікуваного прибутку.

Цілком очевидно, що подібні заходи за ринковою оцінкою інструментів стимулювання пов'язані з певними витратами. Однак вони будуть набагато менше, ніж можливі втрати у зв'язку з провалом всієї програми.

Під час реалізації програми стимулювання збуту знаходять підтвердження або не виправдовуються припущення туристського підприємства щодо бажаної ефективності окремих заходів. При цьому надзвичайно важливо вчасно вносити в програму необхідні зміни відповідно до коливань переваг і поведінки клієнтів, діяльністю конкурентів, зміною стану маркетингового середовища.

Поряд з реалізацією програми повинен проводитися аналіз результатів стимулювання збуту. Для цього часто використовуються методи опитування туристів, порівняльний аналіз зміни обсягів продажів туристських послуг. Слід особливо зазначити, що аналіз результатів програми стимулювання збуту дає цінну інформацію для подальшої роботи в даному напрямку.