Банько В.Г. Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів: Навчальний посібник. 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: Дакор, 2008. — 328 с.

13.5. Автоматизований комплекс обладнання типів СМК-2 і САШ-16

Автоматизовані комплекси призначені для механізації прцесів в середені складу по переміщенню та укладці вантажів, зфор-мованих на стандартні піддони.

Комплекс СМК-2 включає в себе поворотний стіл, 5 комплектованих валіз, стелажі, кран-штабелер з підйомною кабіною оператора та системою позиціювання, 2 ряди стелажів, пульт управління з рахуючим устройством, релейні та силової шафи.

Роботою обладнання керують за допомогою програмоносіїв. Кожен програмоносій має код, виконаний у вигляді перфорації, відповідаючий одній із ячеєк стелажів.

Програмоносії знаходяться у рахуючому влаштуванні пульта. Обладнання комплексу може працювати у двох режимах:

— комплектовочному, коли роботою комплексу управляє оператор у підйомній кабіні крану — штабелера;

— автоматичному із стаціонарного пульту.

Комплекс САШ 16 складається із секційних привідних рольгангів (основного, поворотного, контрольного) змішаних кранів-штабелерів, збірно-розбірних стелажів, пульта керування і шафів для розміщення силової і релейної аппаратури.

Роботою обладнання керують за допомогою програмоносіїв та ЕОМ. Комплекс працює в автоматичному і налагодженому режимах. Загальний вигляд автоматизованих комплексів показаний нарис. 13.10.Рис. 13.10. Загальний вигляд автоматизованих комплексів