Банько В.Г. Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів: Навчальний посібник. 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: Дакор, 2008. — 328 с.

4.7. Сміттє- і пиловидалення

Нове планування будинку і його інженерне оснащення, порівняно невеличка висота основних помешкань готелю, а також простота форм сучасного інтер'єру (відсутність пластичного опрацювання стін, стель і окремих елементів) дозволяють застосовувати для прибирання різноманітні електроприлади, що скорочують і полегшують працю великої кількості штату робітників готелю. Застосування пилососів (ручних або працюючих від загальної електромережі) значно скорочує час прибирання. Чищенню пилососів легко піддаються предмети простих обтічних форм із гладкими, що не затримують пилюку поверхнями.

У готелях застосовуються також потужні по можливості безшумні машини для прибирання. Конструкція звичайних квартирних пилососів потужністю 300-500 вт має комплекти деталей і насадок спеціального призначення: для забору пилюки з меблів, килимів, одягу, чищення кутів, для поверхонь з глибоким очищенням і т.д. Нові типи пилососів для готелів ПО-11 і ПО-12 більш досконалі, високопродуктивні, їх застосовують для прибирання приміщень, чищення килимів і килимових покриттів.

За допомогою підмітальних машин ЛМ-2 прибирають стіни і чистять килими. Машини ПМ-1 і ПМ-2 чистять підлогу з відсмоктуванням пилюки, наносять мастику, натирають, полірують і миють підлогу.

Для видалення сміття з внутрішніх помешкань готелів у них будуються сміттєпроводи. Сміттєпровід складається зі стовбура сміттєпроводу, який проходить через усі поверхи готелю, і смітте-камери, у яку надходить сміття (рис. 4.13).

Сміттєкамера розташована як правило в підвальному приміщенні готелю або на нижньому поверсі так, щоб був забезпечений під'їзд спеціалізованого транспорту. Для забезпечення нормальної роботи сміттєпроводу забороняється опускати в завантажувальні клапани значні за обсягом предмети, що засмічують сміттєпровід, варто скидати невеличкими дозами тільки сухе сміття, а пилевидне — попередньо поміщати в паперовий пакет. Забороняється скидати в сміттєпровід рідке сміття, а також сірники, що горять, недопалки і т.д.

Для підтримки сміттєпроводу в належному санітарному стані, його промивають водою під сильним тиском і обприскують де-

зинфікуючим розчином. Клапани для завантаження сміття не рідше одного разу в тиждень промивають і опрацьовують дезинфікуючим складом.

Приміщення сміттєкамери облицьовується керамічною плиткою, для можливості дезінфекції. Викиди з сміттєкамер вивозяться щоденно на сміттєочисні заводи або смітники на спецавто-машинах МС-4 і МС-20, на яких встановлено шість контейнерів місткістю 1,5м3 кожний, що знімаються встановленим на кабіні сміттєвоза краном. Вивіз сміття -з готелю проводиться суворо за графіком.



Рис. 4.13. Сміттєпровод

1 — дефлектор; 2 — йорш для прочищення каналу; З — завантажувальний клапан; 4 — бункер.