Ростовський В.С. Барна справа: підручн [для студ. вищ. навч. закл.]/ В. С. Ростовський С. М. Шамаян – К.: Центр учбової літератури, 2009.

13. Крюшони

Основні компоненти зазначених змішаних десертних напоїв — виноградні вина та фрукти (свіжі, свіжоморожені, консервовані). Лікеро-горілчані вироби або коньяк використовують як ароматизовані речовини. Крюшони подають у фужерах об'ємом 200 мл із соломинкою та ложечкою для фруктів. Для охолодження напою додають 1—2 кубики льоду.

Приготування крюшону пов'язане з попередньою обробкою компонентів, тому доцільно приготувати їх зазделегідь у більшому обсязі і до відпускання відвідувачам зберігати у холодному місці.

Крюшон цілодобово знаходиться в асортименті бару.

Крюшон полуничний (малиновий)

Ягоди полуниці або малини — 90 г, цукор — 200 г, вино біле столове — 300 мл, вино червоне столове — 300 мл, шампанське — 300 мл.

Вихід — 200 мл.

Промиту (без плодоніжок) полуницю засипати цукром, залити половиною об'єму білого та червоного вина і поставити на дві години у холодне місце. Коли ягоди всмокчуть вино, долити решту білого та червоного вина. Шампанське долити у фужер перед подаванням.

Крюшон вишневий

Вишні консервовані— 70 г, цукор— 10 г, ром— 10 мл, горілка— 10 мл, вино червоне столове— 50 мл, шампанське — 50 мл.

Вихід — 200 мл.

Вишні без соку або сиропу залити ромом, горілкою та червоним вином. Вишневий сік перелити в окремий посуд, долити червоне вино. Посудини з вишнями та соком поставити на годину в холодне місце, після вміст першої та другої сосудів змішати, додати цукор. Перед подаванням до фужеру налити шампанське, можна газовану воду.

Крюшон персиковий

Персики свіжі або консервовані — 50 г, цукор — 10 г, коньяк — 10 мл, Апельсиновий лікер — 10 мл, біле столове вино — 40 мл, столове червоне вино — 30 мл, шампанське — 50 мл.

Вихід— 200 мл.

Персики без кожухи і кісточок нарізати кубиками, залити коньяком, лікером і білим вином. Поставити у холодне місце на дві години, долити червоне вино і покласти цукор. Перед подаванням у фужери долити шампанське, можна газовану воду.

Крюшон апельсиновий

Апельсини середньої величини — 100 г, цукор — 10 г, коньяк — 5 мл, Апельсиновий лікер — 10 мл, вино біле столове — 45 мл, шампанське — 30 мл.

Вихід — 200 мл.

М'якоть апельсину без кожухи та кісточок нарізати кубиками, посипати цукром, залити коньяком, лікером та білим вином. Поставити у холодне місце на 1—2 години. Перед подаванням у фужер долити шампанське.

Крюшон лимонний

Лимон середній — 50 г, цукор — 200 г, вино біле столове — 70 мл, шампанське — 60 мл.

Вихід— 200 мл.

Зрізати лимонну цедру, залити 1А частиною вина і поставити є холодне місце на 6 годин, після цього цедру видалити, додати сік лимона та решту білого вина, цукор. Суміш поставити у холодне місце на годину. Перед подаванням у фужер долити шампанське, покласти скибку лимона та 2—3 кубики льоду.

Крюшон трояндовий

Пелюстки троянди — 10 шт., цукор — 10 г, апельсини — 50 г, коньяк — 5 мл, лікер Трояндовий — 5 мл, вино біле столове — 30 мл, шампанське — 100 мл,

Вихід— 200 мл.

На промиті пелюстки троянд покласти скибку апельсина, залити коньяком і Уг частиною білого вина. Накрити посуд серветкою і поставити у холодне місце на 1—2 години. Потім видалити пелюстки, долити лікер та решту білого вина, додати цукор. Перед подаванням у фужер долити шампанське і покласти скибку апельсина.

Крюшон чайний

Лимон — 10 г, цукор — 10 г, ром — 50 мл, цукровий настій — 50 мл, шампанське — 80 мл.

Вихід—200 мл.

В охолоджений і проціджений чайний настій покласти лимон, долити ром і посипати цукром. Суміш поставити в холодне місце на годину. Потім видалити цедру. Перед подаванням у фужер долити шампанське.

Крюшон «Ананаси в шампанському»

Ананас свіжий середнього розміру — 50 г, цукор — 20 г, вишневий настій — 5 мл, лікер Апельсиновий — 10 мл, вино біле столове — 65 мл, шампанське — 50 мл.

Вихід— 200 мл.

Очищений, без серцевини, ананас нарізати кубиками, посипати цукром, залити вишневим настоєм, лікером, білим столовим вином і поставити в холодне місце на 1—2 години. Перед подаванням у фужер долити шампанське. Вишневий настій можна замінити горілкою, а свіжий ананас — консервованим. У такому випадку норму цукру необхідно зменшити наполовину.

Крюшон «Фантазія»

Цедра апельсина та лимона — 5 г, свіжий огірок -10 г, цукровий сироп — 10 мл, Апельсиновий лікер — 5 мл, Вишневий лікер— 10 мл, шампанське— 80 мл, газована вода — 80 мл.

Вихід— 200 мл.

У посуд покласти цедру лимона та апельсина, нарізаний скибками огірок, залити сиропом з лікером і поставити у холодне місце на 1—2 години, а потім процідити. Перед подаванням у фужер долити шампанське або газовану воду.