Аналіз туристичного підприємства «Артекс’94»

Додатки

Додаток А

Ліцензія на здійснення тур операторської діяльності туристичною фірмою «Артекс’94»


Додаток Б

Нагорода «Кращий туроператор по Італії» 1999 р.


Додаток В

Нагорода «Кришталевий лелека» 2000 р.

Додаток Г

Правила розробки програми перебування

Правило 1. При виборі закладу розміщення туристів слід врахо¬вувати тип підприємства, його категорійність та розрядність номерів.
Правило 2. При виборі типу харчування туристів слід врахову¬вати тип підприємства харчування, його розміщення та клас обслуго¬вування, вид меню, кількість разів прийому їжі, національні особли¬вості кухонь народів світу та ін.
Правило 3. Складання програми починається з розподілу за днями туру кількості ночівель та кількості разів прийому їжі, які в комплексі мають складати певну кількість туроднів.
Правило 4. При складанні програми перебування слід врахо¬вувати час, відведений на супутні та технологічні елементи.
Правило 5. При включенні екскурсій до програм турів слід зважити, що першою з них, зазвичай, є оглядова екскурсія по місту, участь у якій дозволяє не тільки ознайомитися з визначними місцями, але й надає можливість туристам повернутися до тих місць, які їм найбільше сподобалися, та вільно орієнтуватися в межах міста.
Правило 6. Не рекомендується включати більш ніж дві екскур¬сії тривалістю 2-3 години, або однієї заміської екскурсії тривалістю 6-12 годин на один екскурсійний день.
Правило 7. При створенні програми перебування враховуються можливості міста (курорту, країни). До програми вносяться найбільш значимі заходи та найвідоміші об'єкти. При плануванні екскурсійної програми слід уникати однотипності об'єктів показу, в той же час варто передбачити можливість взаємозамінності об'єктів показу.
Правило 8. Програми створюються з урахуванням сезонності подорожі. Так, влітку доцільно планувати річкові прогулянки чи прогулянки по акваторії морського порту, відвідання парків, заповід¬ників чи садів, відкритих басейнів, аквапарків, пікніки на свіжому повітрі тощо; узимку ж перевага надається закритим об'єктам.
Правило 9. Програмне обслуговування найкраще починати із загальноінформаційних заходів. Наприклад, відразу по прибутті до першого пункту подорожі з туристами проводять "інформаційний коктейль", під час якого інформують групу про основні місця відвіду¬вання та час збору на екскурсії, уточнюють дати екскурсій і реко¬мендують, що саме можливо відвідати у вільний від програмних заходів день, а також дають настанови щодо купівлі сувенірів, обміну валюти та відповідають на запитання туристів.
Правило 10. Підбір програмних заходів обумовлюється метою подорожі та залежить від складу її учасників. Так, у подорожах на відпочинок екскурсійні та розважальні заходи можуть бути майже цілком віднесені до додаткових послуг; в пізнавальних програмах екскурсії займають основне місце, додатково плануються розважальні заходи. У програмах для дітей значне місце приділяється пізнавально-виховним та розважальним заходам.
Правило 11. У разі створення програм для туристів у місцях їх довготривалого перебування - курортні готелі, молодіжні бази і табори, круїзні судна тощо. У таких випадках туристи мають безліч вільного часу і роль фірми - запропонувати туристу варіанти його раціонального заповнення за рахунок різноманітних розважальних (анімаційних) заходів.

← prev content next →