Загальна характеристика Угорщини та розробка туру по цій країні

Висновки

Щорічно Угорщину відвідує понад 40 млн. туристів, що пов'язано з високою привабливістю території в природному відношенні. В даний час туризм став вирішальним чинником національної економіки, валютні доходи від нього покривають дисбаланс зовнішньої торгівлі. В Угорщині виділено кілька туристичних районів, серед яких головну роль займає столиця і її околиці.
З урахуванням вище згаданих фактів у даній курсовій роботі було розроблено пізнавальний тур «Чарівна Угорщина для Вас!». Пізнавальний тур розширює світогляд людини, дає змогу побачити та відчути щось нове, задовольнити пізнавальні потреби, отримати нові почуття від побаченого. Саме такі тури розраховані на широке коло споживачів. Пізнавальний тур до Угорщини, а саме цей тур розрахований на споживачів молодіжного віку тобто від 18 до 35, тому що в такому віці все сприймається більш детально і запам’ятовується на довгі роки. Маршрут туру відіграє велику роль у наданні йому необхідної привабливості, задоволенні побажань та інтересів туристів. Вибір пунктів нового маршруту пов’язаний, насамперед, із цілями поїздок туристів у ту або іншу країну. Тому для екскурсійно-пізнавальних турів критерієм відбору пунктів маршруту є атрактивність об'єктів показу для задоволення мети подорожі, можливість забезпечити різноманітність програми перебування в даному населеному пункті, його транспортна доступність та забезпеченість послугами гостинності. Маршрут туру розроблений згідно вказівок, тобто найцікавіші пункти, що задовольнять потреби споживачів. Першим пунктом маршрутного плану є Будапешт. Будапешт вартий того, щоб займати головне місце серед туристичних районів Угорщини, він дуже гарний, багатий визначними пам'ятками, термальними джерелами і мальовничо розташований на берегах Дунаю в оточенні гір. За неповторну романтичну атмосферу майже двохмільйонний місто отримало назву «маленький Париж». За програмою туру туристи в Будапешті відвідають такі визначні місця як: Королівський палац, церква Матіаша, Рибацький бастіон, Ланцюговий міст, гора Геллерт із цитаделлю на вершині, Базиліка Св.Іштвана, будівля Парламенту, Парк Варошлігет з Площею Героїв і замком Вайдахуняд, розкішні набережні Дунаю, численні музеї та галереї, винні дегустаційні зали. Другим пунктом саме стало місто Естергом - перша столиця Угорщини, центр римо-католицької церкви. В Естергомі туристи відвідають архіепіскопальний собор. Цей собор - є найбільшим храмом Угорщини. Храм примітний ще й тим, що в ньому знаходиться найбільший в світі вівтарний образ, написаний на цільному шматку полотна. Ще одна унікальна пам'ятка собору - єдина будівля, що повністю збереглася, побудована з червоного дерева і мармуру на початку XVI ст. - каплиці Бакоца, яка на 300 років старше самого храму. Третім пунктом є Сентендре - унікальне місто художників і скульпторів, в якому безліч художніх галерей і романтичних ресторанчиків. Однією з родзинок міста є музей марципану. Здавалося б всього лише солодка маса з тертого мигдалю і цукрового сиропу, але в умілих руках скульпторів і кулінарів перетворюється на справжні шедеври! Величезний весільний торт, Угорський Парламент, Карта старої Угорщини, портрет Моцарта, віденські мережива, безліч героїв з казок і мультфільмів – і все це вироби з марципану.
Тур розрахований на 7 ночей / 8 днів та вартість його складає на одну людину з групою у 12 чоловік 4510грн. Цей маршрут охоплює головні туристичні райони – столицю та її околиці. В вартість туру входить: авіа переліт, проживання в готелі категорії 3*, харчування (сніданки), медичне страхування, супровід гіда, екскурсії по програмі.
Отже, за своєю ціною туристичний маршрут пізнавального характеру по столиці Угорщини – Будапешту та її околицям – Естергомі та Сентендре є дуже зручним та вигідним.