Загальна характеристика Угорщини та розробка туру по цій країні

Туристична характеристика країни.

У 896 році язичницькі племена угорців перекочували з Азії до Карпатського басейну й розчинили у собі народності, що тут мешкали. А згодом стали запрошувати до себе з усіх країв ченців, учителів, митців та майстрів, які осідали тут та своєю культурою і звичаями збагачували угорський народ. Тож, угорці особливі й колоритні, винахідливі й працьовиті, та, насамперед, щиросерді й гостинні.
Тут поєднуються впливи східної і західної культури та традиції 1000-літньої держави. Історичні пам'ятки Римської Імперії, періоду 150-літнього турецького панування, маленькі середньовічні церкви і пишні базиліки, руїни замків на вершинах пагорбів і чудові палаци - всі вони свідки бурхливих історичних подій. Змістовну й багату на враження подорож обіцяють туристам історико-архітектурні пам'ятки, музеї та події культурного життя міст містечок та навіть селищ Угорщини.
Невелика за розмірами Угорщина володіє неабиякими природними багатствами. Якби можна було зібрати докупи усі заповідники та природоохоронні зони країни, то отримана територія у 520 тисяч гектарів могла б посперечатися з найбільшими у світі національними парками. Тим, хто вирушає пішки або велосипедом, на фотополювання або спостереження за птахами, допомагають на маршруті вказівні таблички та позначені туристичні стежки.
Під Угорщиною ціле море цілющих вод. Де б не робили свердловину, майже напевно натрапляли на термальне джерело. З близько 1300 відомих на сьогоднішній день джерел 80 знаходяться у Будапешті. Майже у 70 містах і селах на водах було споруджено водолікарні, купальні, пляжі з термальними басейнами або бальнеологічні готелі. Мінеральні води допомагають при захворюваннях опорно-рухового апарату, дерматологічних та гінекологічних хворобах, при патологіях органів травлення та нервової системи. Щедра природа дарує хворим одужання, а здоровим - насолоду. Докладно про найвідоміші угорські курорти йдеться у розділі "Термальні джерела".
Каталог ЮНЕСКО містить 8 розташованих в Угорщині об'єктів, які є частиною світової спадщини. Три з них - Національні парки: найбільша в Центральній Європі система карстових печер "Аггтелек", степ Хортобадь та найзахідніше озеро євразійського степу та найбільше лужно-земляне озеро Європи - Ферте. Серед об'єктів, створених людиною, давньохристиянський цвинтар у місті Печ, тисячолітнє абатство в Паннонхалмі, а також невелике село Холлоке, що зберегло до наших днів народну архітектуру та місцеві традиції. Список продовжив виноробний регіон Токай, що має унікальні географічні умови і де тисячолітні виноробні традиції є запорукою всесвітньо відомих вин.
Кожний регіон Угорщини приваблює чимось особливим, притаманним лише йому. Повсюди можна побачити щось таке, що характерне лише для даного міста, селища або ж певної місцевості. Це в повній мірі стосується міста Секешфехервара, збудованого на місці стародавнього римського поселення. “Альба Регія”, і до вигину Дунаю, де у сісідстві розташовані Вишеград з літньою резиденцією угорських королів, і Естергом, центр у каталицької церкви Угорщини, і Шопрона та Кйосега, на зовнішній вигляд яких свій вплив зробила західноєвропейська архітектура.
За одні короткі відвідини неможливо ознайомитися з усіма визначними місцями країни. Тому, напевне, більшість із гостей Угорщини повертаються до неї знову і знову.
Лише для того, щоб детально познайомитися з перлиною Дунаю - Будапештом знадобиться багато часу. Столиця Угорщини дуже багата пам’ятками архітектури. У місті працюють десятки художніх, і історичних, етнографічних музеїв, виставочних лалів і картинних галерей. Окрім цього, є ще є всесвітньовідомі театри опери і балету, театр оперети та інші, є чудові пам’ятки архітектури - ансамблі Будайської фортеці Маргіт, що простягнувся в центрі столиці між Будою і Пештом, є будапештські купальні, які здобули собі славу лікувальною водою.
Знайомству з Угорщиною допоможе і сприятливий клімат, що має не аби яке значення для розвитку туризму. Середня кількість сонячних годин в Угорщині становить 1988 годин на рік, це більше, ніж у будь-якій країні Західної Європи.
У теплі літні місяці можна добре відпочити на берегах найбільшого в Центральній Європі озера Балатон. Його площа - біля 600 квадратних кілометрів. Вода в озері прогрівається швидко, тому купатися в ньому можна з весни до пізньої осені. М’яка, трішки лужна вода озера поєднає в собі лікувальні дії вуглекислих і грязьових ванн. На озері створені прекрасні умови для любителів вітрильного спорту, веслування, риболовлі. Взимку гості можуть покататися на ковзанах на балатонському льоду, фінських санях і буєрах.
Угорці завжди славились як прекрасні вершники. Кінний спорт популярний в країні до цього часу. Щорічно в різних куточках Угорщини, від Хортобаді до Бугаца і Надьважоні, проводяться кінні ігри. До програми цих свят включаються спортивні перегони та національні кінні - ігри, а також символічні бої між угорськими та турецькими вершниками й рицарські турніри.
До речі, лише у Хортобаді, в знаменитій угорській “пусті”, автобус з туристами може бути зупинений ватагою яскраво вбраних, розбійників - “бетьярів”, котрі після символічного пограбування запрошують гостей до найближчої корчми.
Туристи, яким більше до вподоби спокійний відпочинок, доповнять свої враження побаченим на “Карнавалі квітів”, який щорічно проводиться в столиці Алфйольда Дебреці, багатому пам’ятками старовини й архітектури. Міста східної Угорщини взагалі славляться своїми історичними пам’ятками, культурними традиціями, справжньою угорською кухнею, а також фруктовими садами, що оточують їх. Так Нірбатор відомий своїм готичним храмом і яблуками, а в Кечкеметі народився великий музикант Золтан Кодай. Калоча славна знаменитою угорською паприкою, а Сегед в усьму світі відомий юшкою, салом і кафедральним собором.
Тим хто збирається відпочивати на Балатоні, обов’язково треба відвідати Хевіз, найбільше в Європі тепловодне озеро, вода якого рекомендується при лікуванні хвороб опорно-рухового апарату.
Угорщина взагалі багата на термальні води. У світі небагато місць, на такій маленькій території зосередилась величезна кількість цілющих джерел. У найбільшій в Угорщині водолікарні на вуглекислих водах у Балатонфюреді лікують серцево-судинні хвороби, а на околицях міста Дюла лужними водами лікують ревматичні захворювання. Відомі водолікарні працюють у Будапешті, Хайдусобсло, Харкані й багатьох інших містах Угорщини.
В країні є також води, придатні для питних курсів лікування.
Кожен хто відвідає цю країну, намагається придбати собі на згадку якийсь оригінальний угорський сувенір. Вишивка, ткацтво, гончарне мистецтво й різьблене дерево так само поширені в різних районах країни, як і народний спів та музика. Великий вибір чекає і на цінувальників порцелянами. Порцелянові вироби підприємств Хередна, Печа і Холлохази мають світову славу і будуть найкращим дарунком.