Туристично-країнознавча характеристика Куби

Гавана

Столиця Куби - це, без сумніву, найважливіший туристичний центр найбільшого з Великих Антільських островів. А центром тяжіння усередині Гавани є її історичний центр, в 1982 році оголошений ЮНЕСКО надбанням людства. Ця частина міста впродовж багатьох століть вважалася "ключем від Мексиканської затоки", і її відвідини входять в обов'язкову програму перебування на острові.
У далекому 1519 році на березі каналу, що дає доступ в добре захищену бухту, було засновано місто Сан-Кристобаль-де-ла-Гавана. Завдяки вигідному розташуванню місто незабаром перетворилося на великий порт, де зупинялись на стоянку більшість іспанських кораблів, що перевозили до Іспанії багатства, здобуті в її американських колоніях, і в основну вісь торгівлі і морського повідомлення між Старим і Новим Світом.
Всі ці переваги, пов'язані перш за все із стратегічним розташуванням міста, зробили безпосередній вплив на його подальше процвітання - Гавана почала розростатися під захистом кращої оборонної системи на Американському континенті і оточена кріпосною стіною, побудова якої, розпочата в XVII в. і завершена лише 100 років опісля, з самого початку вважався дорогим і неефективним.
Історичний центр. Місцем початку екскурсії може стати Ель-темплете - неве-лика каплиця в неокласичному стилі, побудована в 1828 році на місці, де, як передбачається, було засновано місто. Щороку 16 листопада жителі Гавани відзначають тут річницю першої меси і обрання першої міської ради Сан-Кристобаль-де-ла-Гавана. Звідси Ваш шлях пройде через Збройну площу (Пласа-де-армас), Кафедральну площу (Пласа-де-ла-катедраль) і Стару площу (Пласа-в'єха), навколо яких групуються прекрасні старовинні будівлі і споруди, що входили свого часу в оточене стінами місто.
Церемонія гарматного пострілу. Пишна традиційна церемонія, що проходить кожен вечір в дев'ять годин у фортеці Сан-Карлос-де-ла-Кабанья. У колоніальну епоху гарматний постріл служив сигналом до того, щоб закривати міські ворота і натягувати ланцюг між фортецями Ель-морро і Ла-пунта, яка перегороджувала кораблям вхід в бухту. Сьогодні цей момент знаменує собою початок веселої гаванської ночі.
Меморіал Хосе Марті. Цей важливий меморіал на площі Революції Хосе Марті був відкритий в 1996 році, тут зберігаються різні реліквії, оригінальні предмети, документи і гравюри, пов'язані з життям і творчістю Апостола кубинської революції. На вершині обеліска - бетонної, облицьованої мармуром башти заввишки 138,5 м над рівнем моря - знаходиться найвищий оглядовий майданчик столиці.
У Гавані знаходиться найстарша військова споруда - це Замок-де-ла-реаль-фуєрса ХVI в., який також є другим по старовині форт в Новому Світі.
В Гавані знаходиться чудовий зразок колоніальної архітектури бароко - Міський музей . Він був побудований в 1780 р. для іспанських губернаторів і президентів. Сьогодні тут - історичний музей міста Гавани, де зібрана колекція меблів ХIХ в. і предметів тих, що відносяться до іспанської колонізації. У внутрішньому дворі можна побачити пам'ятник Колумбу.
Площа де-ла-катедраль одне з найулюбленіших місць в Гавані. На ній панує атмосфера спокою і відпочинку. Також на площі добре розвинена місцева інфраструктура, тут можна погадати на руці і попити каві в місцевому ресторанчику і барі. У барі можна насолодиться живою музикою і постежити як місцеві жителі грають в доміно.
Улюбленим місцем туристів є «Бодегіта дель-медіо» - одне з улюблених місць Ернеста Хемінгуея. Назву бару означає «великий магазинчик в центрі». Бар дійсно розташований в центрі кварталу. Стіни цього бару пам'ятають Хемінгуея, Ната «Кинга» Коула і Габрієля Гарсиа Маркеса.
Також в Гавані знаходяться:
- Собор св. Христофора . Будівництво собору почалося в 1748 р. ще при єзуїтах. По легенді тут до 1898 р. знаходилися потужності Святого Христофора Колумба.
- Музей колоніального мистецтва - в будівлі ХVIII в. зібрані меблі, канделябри, фарфор і інші предмети з аристократичних будинків Гавани, що відносяться до ХVIII - ХIХ вв.
- Площа де-сан-франсисько - покликавши на допомогу уяву, з цієї площі можна побачити порт таким, яким він був за часів іспанського владицтва.
- Монастир св. Франциска Ассизського - побудований у військовому стилі, в ХVI в. і частково перебудований в ХVIII в. Сьогодні в будівлі розташований концертний зал, де виконується хорова і камерна музика. Монастир перетворений на музей церковного мистецтва. Недавно він був відреставрований.