Ресурсний потенціал розвитку спортивно-оздоровчого туризму в Україні

Пропозиції щодо удосконалення організаційної структури туристичного комплексу

Аналізуючи структуру комплексу „Каштан”, я помітив суттєвий недолік в організації надання послуг підприємством -в даній організації не передбачається жодного закладу харчування, адже правильне харчування надзвичайно важливе для людей, що займаються спортом. Я пропоную створити при комплексі „Каштан” невеличке кафе, де б клієнтам пропонувалась здорова свіжа їжа, соки, біо-молочні продукти, а також спеціально збалансоване дієтичне меню, розроблене лікарем-дієтологом для спортсменів чи для людей, які займаються спортом з певною ціллю і для яких раціональне харчування тільки доповнить і прискорить отримання бажаного ефекту, наприклад для жінок, що хочуть схуднути. В перспективі можна було б розробити дієтичне меню для дітей, що займаються в різноманітних гуртках при спорткомплексі „Каштан” відповідно до обраного виду спорту. Кафе „Арнольд”, крім групи споживачів послуг спорткомплексу „Каштан”, вечором могло б відкривати свої двері для місцевих жителів, як місце відпочинку та проведення дозвілля. Це б збільшило прибуток кафе і ,згодом, кафе було б джерелом додаткового прибутку для спорткомплексу.
Звичайно, що для відкриття кафе та початкової його діяльності необхідно вкласти певні кошти. Пропоную приблизний фінансовий план кафе „Арнольд”.

Прогноз витрат для відкриття кафе „Арнольд” при спорткомплексі „Каштан”.
Прогноз витрат для відкриття кафе „Арнольд” при спорткомплексі „Каштан”.

Отже, максимальний стартовий капітал для організації кафе становить 13 713 грн., крім витрат на капітальний ремонт.

Орієнтовна чисельність персоналу.
Орієнтовна чисельність персоналу.

Отже, витрати на річну оплату праці працівників кафе „Арнольд” становить 7548 грн. Загальні витрати становлять 21261 грн. При умові, що кафе, щодня відвідуватимуть 60 чол. і витрачатимуть мінімальну суму 5 грн. кожний, витрати на придбання устаткування окупляться менше ніж за рік.
Послуга здорового харчування, що пропонується кафе „Арнольд” ,як видно з попередніх розрахунків потребує значних капіталовкладень, тому вважаю за потрібне запропонувати послугу, що зацікавить клієнтів, особливо привабить молодь, та не потребує значних коштів.

Склад і структура матеріально-технічної бази комплексу.
Діяльність спорткомплексу фінансується за рахунок коштів, передбачених в районному бюджеті на розвиток фізичної культури і спорту, добровільних внесків державних громадських організацій, окремих осіб, благодійних внесків спонсорів, з інших джерел, які не заборонені чинним законодавством. Отримані спорткомплексом кошти використовуються виключно для реалізації його мети та завдань спорткомплекс „Каштан” має у своїй власності спортивний зал в с. В Жванчик вул. Центральна 147а, а також може мати у своїй власності спортивні бази, спортивно-оздоровчі табори і бази відпочинку, транспортні засоби, та інші об’єкти, які використовуються для виконання завдань спорткомплексу.
Згідно Положення про фізкультурно-оздоровчий спортивний комплекс в його склад входить споруда спорткомплексу, будівництво якої в 2003 році фінансувалась із районного бюджету і по якій станом на 31.12 .2003 року рахується заборгованість в сумі 112,0 тис. грн., вказана заборгованість прийнята на баланс спорткомплексу „Каштан”.

← prev content next →