Туристсько-екскурсійні ресурси Бермудських островів

Аналіз туристичного ринку Бермудських островів.

Бермудські острови є одним із лідерів за обсягом прийому туристів у Карибському регіоні. Сприятливі природно-кліматичні умови перетворили країну на привабливий туристичний об’єкт.
Проте невелика територія островів зумовила необхідність стримання попиту на відпочинок в країні. Тому тури до Бермудських островів входять до сегменту елітних турів з огляду на свою підвищену вартість.

Основні туристичні ресурси островів – рекреація на узбережжі, природні парки і заповідники, історичні пам’ятки та численні фестивалі.

Історико-культурні ресурси країни не представляють міжнародного значення, крім міста Сент-Джордж, що внесене до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тому іноземний туризм здебільшого зосереджений на узбережжі островів. Більшість туристів – громадяни США (90% туристичного потоку).

Щодо внутрішнього туризму, то більшість мешканців Бермудських островів не залишають країну на час відпустки. Пік літнього сезону припадає на період з квітня по жовтень.
Відпочинок на Бермудах користується невисоким попитом на українському ринку. Він переважно представлений VIP-турами. Тури до Бермудських островів на ринку України пропонують туроператори “AVN” (“Agency VIP Navigations”), “Аврора”, “Euro-tour”.

До найкращих готелів Бермудських островів відносяться Cambridge Beaches 5*, Elbow Beach Bermuda 5*, The Fairmont Southampton 5*, Ariel Sands 4*, Grotto Bay Beach 4*, The Reefs 4*. Ці готелі пропонують високий рівень обслуговування та широкий асортимент послуг на будь-який смак.

Велику роль у розвитку зовнішнього туризму на Бермудських островах відіграє Міністерство Туризму Бермудських островів. Завданням міністерства є контроль за природними та історико-культурними ресурсами країни та інформування іноземних туристів про наявні туристичні ресурси та інфраструктуру та всебічна допомога іноземним туристам в організації свого відпочинку на островах.

Завдяки появі нових авіарейсів на Бермуди, туристична індустрія островів стала бурно розвиватися, що приносить країні значний прибуток.
Згідно статистичних даних, в 1996 р. країну відвідало 329 тис. туристів, в 2000 р. – 428 тис., в 2006 р. обсяг туристичного потоку зріс до 642 тис. осіб, а в 2007 р. – до 663 тис. осіб.Отже, обсяг туристичного потоку до країни має тенденцію до повільного, але стабільного зростання.

Таким чином, можна зробити висновок про те, що туристичний ринок Бермудських островів добре розвинений. Історико-культурні, природно-рекреаційні пам’ятки островів і численні фестивалі та змагання привертають увагу іноземних гостей. Але актуальною для островів залишається проблема контролю над кількістю туристичного потоку для підтримання стабільної екологічної ситуації в країні.

← prev content next →