Туристсько-екскурсійні ресурси Бермудських островів

Туристичне районування країни.

В опрацьованих автором джерелах не пропонується конкретного туристичного районування Бермудських островів. Тому автор вирішила запропонувати власне туристичне районуванняВ країні можна виділити чотири туристичні райони: західний, західний центр, центральний і східний.
Західний туристичний район являє собою крайню західну частину островів, що включає в себе адміністративний район Сендіз. Тут розташований район Роял-Навал-Док’ярд – Королівська військово-морська верф. Також тут розташований форт, в якому знаходиться Бермудський Морський музей і Бермудський центр мистецтв – одна з головних художніх галерей острова.
На південь від форту розташована обширна акваторія Норт-Безін та Саут-Безін, здатна приймати океанічні судна.
Також в західному туристичному районі розташований Сноркелінг-Парк – один з найкращіх центрів навчання підводному плаванню на Бермудах. Район пропонує зручне місце для віндсерфінга і вітрильного спорту в районі затоки Грейт-Сайнд.
Для охорони морського світу створено заповідник Джілберт-Нейче-Ресерв.
Туристичний район Західний центр включає в себе адміністративні райони Cаутгемптон, Уорвік і Педжет. Район може запропонувати прибережну смугу найкращих пляжів у Бермудах з унікальним рожевим піском. Пляжі розташовані в районі затоки Підкова (Хорcшу-Бей), Уорвік-Лонг-Бей і Джобсонс-Коув.
До того ж затока Уорвік-Лонг славиться своїми хвилями підходящими для серфінгу достатньо високого рівня.
В цьому туристичному районі слід відзначити Вест-Вейл-Бей – невеликий пляж на заході о. Бермуда. В квітні тут можна побачити китів. Найзручніше спостерігати за китами з форту Вест-Вейл-Бей, розташованому на пагорбі.
В затоці Літтл-Саунд склалися чудові умови для віндсерфінгу і вітрильного спорту.
В цьому туристичному районі також зосереджені найкращі поля для гольфу в країні. Саме тут розташований Королівський гольф-клуб, що має 16 першокласних полів, які вважаються одними із кращих в регіоні.
Також тут розташований маяк Гіббс Хілл, побудований в 1846 році.
Цікавим є заповідник Хангрі-Бей та Ботанічний сад неподалік від нього.
Центральний туристичний район включає в себе адміністративні райони Пембрук, Девоншир, Смітс, Гамільтон та столичний муніципалітет Гамільтон.
В цьому районі розташована столиця Бермудських островів з визначною історико-культурною спадщиною, представленою старими вікторіанськими будівлями, неоготичним Бермудським собором Мост-Холі-Трініті, Будівлею Зборів і Сенату, а також п’ятикутним фортом Гамільтон. Також цікаві Кенотаф – пам’ятник бермудцям, загиблим в світових війнах, Бермудський історичний музей і Бермудська Національна галерея.
Популярністю користуються Музей і Зоопарк у Флетс-Віллідж, а також Бермудський акваріум.
Для охорони підводного світу в межах центрального туристичного району створено заповідники Уоллсінгем і заповідник імені сера Хьюза.
Неподалік від столиці розташовані відомі печери Крістал-Кейв із підземним озером.
Центральний туристичний район багатий на парки. Тут розташований заповідний парк Блю-Хоул-Парк, природний Акваріум Девілс-Хоул, Ботанічний сад, парки Пембрук-Марш, Спеніш-Пойнт Адміралті-Хаус, Робінсон-Бей, Девоншир-Марш, Педжет-Марш, Шеллі-Бей та багато інших.
Східний туристичний район розташований на крайньому сході Бермудських островів і включає в себе адміністративний район Сент-Джордж із муніципалітетом Сент-Джордж.
В цьому районі знаходиться стара колоніальна столиця Бермуд – Сент-Джордж, внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В місті розташовані пам’ятки середини XVIII ст. В центрі міста знаходиться Кінг-Сквер із міською Ратушшю та «ганебним стовпом», а також Сад Сомерса.
На південь від Кінг-Сквер знаходиться острів Орднанс-Айленд, на якому розташована точна копія судна «Деліверанс» і статуя сера Сомерса.
В центрі міста також знаходяться Музей спадщини Бермуд і церква Сент-Пітерс-Черч – найстаріша церква островів.
На крайньому сході о. Сент-Джодж стоїть маяк Сент-Девід, що працює з 1879 року.
Природні ресурси східного туристичного району представлені скелястою затокою Тобакко, зручною для зайнять сноркеллінгом.
Також на території туристичного району розташований заповідник о. Нонсач-Айленд, що охороняє бермудського голуба каху, а також заповідні зони Куперс-Айленд, Чарліс-Айленд і Касл-Айленд, що охороняють підводний світ прибережної території Бермуд.
Але, на думку автора, найбільш аттрактивним для туристів в східному туристичному районі є ланцюг фортів, що тягнеться по всьому узбережжю района. Сюди входять форт Феррі-Айленд, Берн-Пойнт-Форт, Мартелло, Тауер, Форт-Вільгельм, форт Святої Катерини, Гейтс-Форт, форт Попіл, форт Каммінгем та інші. Ці споруди зберігають історію Бермудських островів часів, коли країна захищалася від вторгнення загарбників.
Отже, основною принадою західного туристичного району є Королівські військово-морські верфі і центр дайвінгу Сноркеллінг-Парк.
Західний центр славиться своїми пляжами з рожевим піском і гольф-клубами.
Центральний район зі столицею Гамільтон цікавий для туристів величезною кількістю парків і музеїв.
А східний туристичний район привертає увагу туристів заповідниками і старовинними фортами.