Глобальний етичний кодекс туризму

Туризм - чинник індивідуального і колективного вдосконалення

1. Туризм - діяльність, найчастіше що асоціюється з відпочинком, дозвіллям, спортом і спілкуванням з культурою і природою, повинен плануватися і практикуватися як привілейоване засіб індивідуального і колективного вдосконалення; коли туризм практикується з духовним розкріпаченням, він стає унікальним чинником самоосвіти, терпимості і пізнання законних відмінностей між народами і культурами і їх різноманітності.
2. У всіх видах туристської діяльності необхідно дотримувати рівність чоловіків і жінок; вони повинні сприяти забезпеченню прав людини і особливо специфічних прав якнайменше захищених груп населення, особливо, дітей, немолодих осіб і інвалідів, етнічних меншин і корінних народів.
3. Експлуатація людини у всіх її формах, особливо, сексуальної, і особливо по відношенню до дітей, суперечить основним цілям туризму і є запереченням туризму і в цій зв'язки, відповідно до міжнародного права, повинна енергійно переслідуватися при співпраці всіх зацікавлених держав без яких-небудь поступок відповідно до національного законодавством як відвідуваних країн, так і країн походження авторів цих діянь, навіть коли вони скоюються за кордоном.
4. Особливо корисними формами туризму, які слід заохочувати, є поїздки з релігійними, оздоровчими, освітніми цілями, а також для культурних і мовних
обмінів.
5. Слід заохочувати введення в освітні програми курсу про цінність уристських обмінів, їх економічних, соціальних і культурних вигод, а також про пов'язані з ними ризики.