Розробка туру в Болгарію
Оцінка території
В давнину Болгарія, земля Орфея і спартака, належала Царству Македонії. До 46 року до н.е. римляни завоювали вже півострів, де вони залишалися до нападів фрако-іллійських племен, які перетворили територію на пустелю. У 6 столітті прийшли мирні слов'янські землероби. У 679 році булгари, войовниче турецьке плем'я, перейшли Дунай і створили Першу Болгарську імперію. Потім вони розповсюдилися на південь, відторгаючи при цьому територію у Візантії, до тих пір, поки в IX столітті не відвоювали Македонію. З часом булгари асимілювалися з численними слов'янами і сприйняли їх мову і спосіб життя.
У 865 році візантійський чернець, намалювавши зображення пекла на стінах палацу, зумів налякати царя Бориса I до такого ступеня, що той прийняв православне християнство. У 870 болгарська Церква стала самостійною і підкорялася власному патріархові, що дало цареві Сімеону (893-927гг.) привід розширити його царство через Сербію до самого Адріатичного моря. Царство Сімеона зменшилося, коли він дотяг свої жадібні руки до Візантійської імперії. Це ослабило Болгарію, зробивши її підвладною візантійському імператорові Василю II, який наказав виколоти очі 15 000 болгарських солдатів після повної перемоги в 1014 році. Через 4 роки Болгарія стала частиною Візантійської імперії. Другий розквіт Булгарськой імперії був після того, як, два брати, Асен і Петро, очолили загальне повстання проти Візантії. Наповнена самовпевненістю нова імперія охопила території Фракії, Македонії, Албанії. Її масштаб скорочувався протягом подальших двох сторіч татарами і турками.
Під правлінням Тодора Жівкова з 1954 по 1989 рік Болгарія стала однією з самих процвітаючих країн Східної Європи. Фермерам було дозволено займатися сільським господарством на невеликих приватних землях в той час, як приріст в промисловості привів до розквіту економіки. Занепад комунізму в 1989 році залишив промисловість беззахисною, і шлях до демократії ускладнився. Перейменована комуністична партія (Болгарська Соціалістична Партія) стала контролювати напрями новій демократичній Болгарії, скоротивши при цьому вплив президента на світовій арені. Несподівано в червні 2001 року болгарська монархія повернулася до влади, коли колишній король Сімеон II був вибраний прем'єр-міністром. Неконтрольована інфляція, високе безробіття, недоліки в соціальному захисті привели до загальної нестійкості. Але прогрес все-таки продовжується під правлінням президента Георги Парванова, і держава дуже хоче отримати членство в НАТО і Європейському союзі.
Болгарія знаходиться в крайній південно-східній частині Європи, займає північно-східну частину Балканського півострова. Як за площею (близько 111 000 кв. км.), так і по населенню (приблизно 9 000000 жителів) - ця країна є однією з найменших країн в Європі. Значення Болгарії визначається перш за все її географічним розташуванням, оскільки вона знаходиться на перехресті доріг Західної і Центральної Європи і Близького і Середнього Сходу. З погляду її географічного місцезнаходження, Болгарія більш ніж сусідні нею країни заслуговує назва балканської країни, оскільки через її територію проходить Стара Планіна "Балкан" (стара назва Хемус). На півночі Болгарія граничить з Румунією, розділяє їх Дунай, за винятком Добруджі. На заході - з Сербією і Македонією, на півдні - з Грецією і Туреччиною. На сході природною межею є Чорне море, яке пов'язує її з Україною, а Босфор і Дарданелли - з Середземноморськими країнами.
Можна виділити три географічні області Дунайська рівнина; гірський масив, що складається з двох різних систем: Балкани і Родопи; і нарешті, Південно-східна рівнина, охоплююча Марішський басейн або історично стара частина Ромелії. Балкани або Стара Платна - щонайдовший гірський ланцюг на півострові, на честь якого вона названа. Цей ланцюг відноситься до системи Альп і Карпат. Вона тягнеться від Сербської межі, річки Тімок, що знаходиться поблизу, вливається до Дунаю, до Чорного моря (мисеміне). У західній своїй частині у вершини Щипка Стара Планіна піднімається на висоти між 1 500 і 2376 м (на вершине Бадиллю). Балкани мають глибокі тупіли в поріччі річки Іскр.
Завдяки природним захисним умовам рельєфу в підніжжя Балкан знаходилася колиска Перших двох болгарських царств: Плиска, Проспавши і Тирново. Використовуючи місцеві висоти тут були побудовані неприступні фортеці. Надалі в Балканах продовжує горіти вогонь національної самосвідомості - це місце опору, боротьби за незалежність. Воно, як і вершина Шипка, залишиться наший історії священним і героїчним,символом боротьби проти турецького рабства. Сьогодні, у нетрях Балкан розташовані численні лікувальні бальнеологічні центри: Берковіца, Етрополе, Тетевен, Троян, Казан.
На північ від Старої Планіни і на південь від Дунаю тягнеться Дунайська рівнина. Це обширне плато з висотою над рівнем морить в середньому 150м, розітнуті численними річками, ведучими свій початок з Балкона і що вливаються до Дунаю. На схід від міста Русе до Чорного моря розташована Добруджанськая рівнина. Менш розітнутий рельєф Лудогорья (Деліорман), займаючи майже чверть території країни. Дунайська рівнина пред- ставляєт собою житницю всієї країни. Вона дає більше половини всього урожаю зернових культур.80% відвідувачів Болгарії вважають за краще відпочивати на Чорному морі. І це не дивно: чорноморське побережжя країни є практично одним нескінченним пляжем. Почнемо і ми з моря, сонця і пляжів - адже для багатьох саме вони є головним критерієм при виборі місця відпочинку. Все це в Болгарії є удосталь: сяюче сонце, ласкаве море, зване Чорним, а на ділі яскраво-синьо, нескінченні пляжі з дрібним золотистим піском: Навіть назви болгарських курортів - Сонячний Берег, Золоті Піски, Приморське, Дюни - говорять про те, що кращого місця для відпочинку просто не знайти. І хоча вважається, що сервіс в тутешніх готелях не такий, як в Туреччині, але у єдиного простору великих курортів є певні переваги: тут, не користуючись транспортом, в межах приємної пішохідної прогулянки можна безкоштовно поплавати в будь-якому басейні, відвідати будь-який атракціон, магазин, ресторанчик або аквапарк.
За кліматичною ознакою країна ділиться на три зони.
У північній Болгарії помірно - континентальний клімат. Клімат Тракійської рівнини по багатьом своїм характеристикам наближається до среднеземноморському. Середньорічна температура приблизно 12 С. Січневі температури змінюються від -2 з на півночі до позитивних температур на півдні. У липні середні температури 23 - 240С. По Чорноморському побережжю відрізняються менші температурні амплітуди. Наприклад, у Варні середні січневі температури 3С, а влітку близько 21 С. Осень тут м'яка і тепла.
Чорноморське побережжя Болгарії ділиться на дві частини - північне і південне. Звичайно, назва "північне" дуже умовно, і на болгарській півночі холод вам не загрожує - температура на нім всього на одін-два градуса нижче, ніж на південному побережжі (середня температура повітря влітку +26 +28С). Якщо ви вирішили відпочити на курорті північного побережжя, вас зустріне аеропорт міста Варни, третього по величині міста Болгарії. Якщо ви вибрали південь країни, до ваших послуг - аеропорт міста Бургаса, другого по значущості (після Варни) міста Чорноморського побережжя Болгарії. Недалеко від Варни розташовуються три знамениті курорти - Албена, Золоті Піски і Світи Костянтин і Олена і менш відомі Балчик і Русалка; недалеко від Бургаса - найбільший курорт Сонячний Берег, невеликі Еленіте, Поморіє, Дюни, Приморський і два старовинні міста - Несебр і Созополь.
Найбільші і популярні курорти чорноморського побережжя Болгарії, як відомо, Сонячний берег і Золоті піски. З 130 готелів, розташованих на Сонячному Березі більшість мають від однієї до трьох зірок. Що дійсно відповідає європейському рівню вважається готель "Полюс" 4*. На Золотих Пісках в останні десять років з'явився квартал п'ятизоряних готелів з хорошими ресторанами, бутікамі, кав'ярнями. Звичайний готель на Золотих Пісках, наприклад, "Царевец" (три зірки) нагадує хороший готель радянських часів де-небудь в Ялті, тільки вода цілодобова, бар працює всю ніч і в номері нічого не ламається.
Ще один популярний курорт Болгарії - Албена. Він знаходиться на території національного заповідника. Будувалася Албена спеціально для німецьких туристів. Тут все, як і на інших болгарських курортах, але компактніше: дискотеки, казино, атракціони і водні гори для дітей, бари з вином і болгарським пивом "Загорка" (кухоль стоїть від $0,8 до $1,5), катання на параплані ($20 за 10 хвилин), водних лижах ($15 за 10 хвилин), серфінгу ($15 за годину).
Майже уздовж всього Чорноморського побережжя Болгарії тягнуться піщані пляжі, і тому береги тут пологі, а море - неглибоке. Такі умови ідеальні для відпочинку з дітьми. Малюки із задоволенням пустують на теплому мілководді і не бояться заходити в морі навіть в легку хвилю. Для захисту ніжної шкіри юних туристів від яскравого сонечка, на пляжах коштують великі різноколірні парасольки. За невелику плату ви цілком зможете розташуватися під ними або купити собі власну парасольку і загоряти там, де вам заманеться. Не доведеться відмовляти собі і в морських розвагах. Тут є все, що тільки душі завгодно - і водні велосипеди, і катери, і яхти, і "банани", а для тих, хто віддає перевагу повітряним пригодам - польоти над морем на параплане. А якщо від бултиханія в хвилях у вас вже кружляється голова, можна вибратися на берег і підкотитися на веломобіле або на звичайному велосипеді. Ваші діти в цей час із задоволенням пострибають на батуті або підкотяться на численних атракціонах.
У 865 році візантійський чернець, намалювавши зображення пекла на стінах палацу, зумів налякати царя Бориса I до такого ступеня, що той прийняв православне християнство. У 870 болгарська Церква стала самостійною і підкорялася власному патріархові, що дало цареві Сімеону (893-927гг.) привід розширити його царство через Сербію до самого Адріатичного моря. Царство Сімеона зменшилося, коли він дотяг свої жадібні руки до Візантійської імперії. Це ослабило Болгарію, зробивши її підвладною візантійському імператорові Василю II, який наказав виколоти очі 15 000 болгарських солдатів після повної перемоги в 1014 році. Через 4 роки Болгарія стала частиною Візантійської імперії. Другий розквіт Булгарськой імперії був після того, як, два брати, Асен і Петро, очолили загальне повстання проти Візантії. Наповнена самовпевненістю нова імперія охопила території Фракії, Македонії, Албанії. Її масштаб скорочувався протягом подальших двох сторіч татарами і турками.
Під правлінням Тодора Жівкова з 1954 по 1989 рік Болгарія стала однією з самих процвітаючих країн Східної Європи. Фермерам було дозволено займатися сільським господарством на невеликих приватних землях в той час, як приріст в промисловості привів до розквіту економіки. Занепад комунізму в 1989 році залишив промисловість беззахисною, і шлях до демократії ускладнився. Перейменована комуністична партія (Болгарська Соціалістична Партія) стала контролювати напрями новій демократичній Болгарії, скоротивши при цьому вплив президента на світовій арені. Несподівано в червні 2001 року болгарська монархія повернулася до влади, коли колишній король Сімеон II був вибраний прем'єр-міністром. Неконтрольована інфляція, високе безробіття, недоліки в соціальному захисті привели до загальної нестійкості. Але прогрес все-таки продовжується під правлінням президента Георги Парванова, і держава дуже хоче отримати членство в НАТО і Європейському союзі.
Болгарія знаходиться в крайній південно-східній частині Європи, займає північно-східну частину Балканського півострова. Як за площею (близько 111 000 кв. км.), так і по населенню (приблизно 9 000000 жителів) - ця країна є однією з найменших країн в Європі. Значення Болгарії визначається перш за все її географічним розташуванням, оскільки вона знаходиться на перехресті доріг Західної і Центральної Європи і Близького і Середнього Сходу. З погляду її географічного місцезнаходження, Болгарія більш ніж сусідні нею країни заслуговує назва балканської країни, оскільки через її територію проходить Стара Планіна "Балкан" (стара назва Хемус). На півночі Болгарія граничить з Румунією, розділяє їх Дунай, за винятком Добруджі. На заході - з Сербією і Македонією, на півдні - з Грецією і Туреччиною. На сході природною межею є Чорне море, яке пов'язує її з Україною, а Босфор і Дарданелли - з Середземноморськими країнами.
Можна виділити три географічні області Дунайська рівнина; гірський масив, що складається з двох різних систем: Балкани і Родопи; і нарешті, Південно-східна рівнина, охоплююча Марішський басейн або історично стара частина Ромелії. Балкани або Стара Платна - щонайдовший гірський ланцюг на півострові, на честь якого вона названа. Цей ланцюг відноситься до системи Альп і Карпат. Вона тягнеться від Сербської межі, річки Тімок, що знаходиться поблизу, вливається до Дунаю, до Чорного моря (мисеміне). У західній своїй частині у вершини Щипка Стара Планіна піднімається на висоти між 1 500 і 2376 м (на вершине Бадиллю). Балкани мають глибокі тупіли в поріччі річки Іскр.
Завдяки природним захисним умовам рельєфу в підніжжя Балкан знаходилася колиска Перших двох болгарських царств: Плиска, Проспавши і Тирново. Використовуючи місцеві висоти тут були побудовані неприступні фортеці. Надалі в Балканах продовжує горіти вогонь національної самосвідомості - це місце опору, боротьби за незалежність. Воно, як і вершина Шипка, залишиться наший історії священним і героїчним,символом боротьби проти турецького рабства. Сьогодні, у нетрях Балкан розташовані численні лікувальні бальнеологічні центри: Берковіца, Етрополе, Тетевен, Троян, Казан.
На північ від Старої Планіни і на південь від Дунаю тягнеться Дунайська рівнина. Це обширне плато з висотою над рівнем морить в середньому 150м, розітнуті численними річками, ведучими свій початок з Балкона і що вливаються до Дунаю. На схід від міста Русе до Чорного моря розташована Добруджанськая рівнина. Менш розітнутий рельєф Лудогорья (Деліорман), займаючи майже чверть території країни. Дунайська рівнина пред- ставляєт собою житницю всієї країни. Вона дає більше половини всього урожаю зернових культур.80% відвідувачів Болгарії вважають за краще відпочивати на Чорному морі. І це не дивно: чорноморське побережжя країни є практично одним нескінченним пляжем. Почнемо і ми з моря, сонця і пляжів - адже для багатьох саме вони є головним критерієм при виборі місця відпочинку. Все це в Болгарії є удосталь: сяюче сонце, ласкаве море, зване Чорним, а на ділі яскраво-синьо, нескінченні пляжі з дрібним золотистим піском: Навіть назви болгарських курортів - Сонячний Берег, Золоті Піски, Приморське, Дюни - говорять про те, що кращого місця для відпочинку просто не знайти. І хоча вважається, що сервіс в тутешніх готелях не такий, як в Туреччині, але у єдиного простору великих курортів є певні переваги: тут, не користуючись транспортом, в межах приємної пішохідної прогулянки можна безкоштовно поплавати в будь-якому басейні, відвідати будь-який атракціон, магазин, ресторанчик або аквапарк.
За кліматичною ознакою країна ділиться на три зони.
У північній Болгарії помірно - континентальний клімат. Клімат Тракійської рівнини по багатьом своїм характеристикам наближається до среднеземноморському. Середньорічна температура приблизно 12 С. Січневі температури змінюються від -2 з на півночі до позитивних температур на півдні. У липні середні температури 23 - 240С. По Чорноморському побережжю відрізняються менші температурні амплітуди. Наприклад, у Варні середні січневі температури 3С, а влітку близько 21 С. Осень тут м'яка і тепла.
Чорноморське побережжя Болгарії ділиться на дві частини - північне і південне. Звичайно, назва "північне" дуже умовно, і на болгарській півночі холод вам не загрожує - температура на нім всього на одін-два градуса нижче, ніж на південному побережжі (середня температура повітря влітку +26 +28С). Якщо ви вирішили відпочити на курорті північного побережжя, вас зустріне аеропорт міста Варни, третього по величині міста Болгарії. Якщо ви вибрали південь країни, до ваших послуг - аеропорт міста Бургаса, другого по значущості (після Варни) міста Чорноморського побережжя Болгарії. Недалеко від Варни розташовуються три знамениті курорти - Албена, Золоті Піски і Світи Костянтин і Олена і менш відомі Балчик і Русалка; недалеко від Бургаса - найбільший курорт Сонячний Берег, невеликі Еленіте, Поморіє, Дюни, Приморський і два старовинні міста - Несебр і Созополь.
Найбільші і популярні курорти чорноморського побережжя Болгарії, як відомо, Сонячний берег і Золоті піски. З 130 готелів, розташованих на Сонячному Березі більшість мають від однієї до трьох зірок. Що дійсно відповідає європейському рівню вважається готель "Полюс" 4*. На Золотих Пісках в останні десять років з'явився квартал п'ятизоряних готелів з хорошими ресторанами, бутікамі, кав'ярнями. Звичайний готель на Золотих Пісках, наприклад, "Царевец" (три зірки) нагадує хороший готель радянських часів де-небудь в Ялті, тільки вода цілодобова, бар працює всю ніч і в номері нічого не ламається.
Ще один популярний курорт Болгарії - Албена. Він знаходиться на території національного заповідника. Будувалася Албена спеціально для німецьких туристів. Тут все, як і на інших болгарських курортах, але компактніше: дискотеки, казино, атракціони і водні гори для дітей, бари з вином і болгарським пивом "Загорка" (кухоль стоїть від $0,8 до $1,5), катання на параплані ($20 за 10 хвилин), водних лижах ($15 за 10 хвилин), серфінгу ($15 за годину).
Майже уздовж всього Чорноморського побережжя Болгарії тягнуться піщані пляжі, і тому береги тут пологі, а море - неглибоке. Такі умови ідеальні для відпочинку з дітьми. Малюки із задоволенням пустують на теплому мілководді і не бояться заходити в морі навіть в легку хвилю. Для захисту ніжної шкіри юних туристів від яскравого сонечка, на пляжах коштують великі різноколірні парасольки. За невелику плату ви цілком зможете розташуватися під ними або купити собі власну парасольку і загоряти там, де вам заманеться. Не доведеться відмовляти собі і в морських розвагах. Тут є все, що тільки душі завгодно - і водні велосипеди, і катери, і яхти, і "банани", а для тих, хто віддає перевагу повітряним пригодам - польоти над морем на параплане. А якщо від бултиханія в хвилях у вас вже кружляється голова, можна вибратися на берег і підкотитися на веломобіле або на звичайному велосипеді. Ваші діти в цей час із задоволенням пострибають на батуті або підкотяться на численних атракціонах.