Розробка туру в Болгарію

Умови в’їзду та можливі варіанти доставки туристів в Болгарію

Болгарія запровадила візовий режим для громадян України з 1 жовтня 2001 року й у відповідь Україна також ввела візовий режим в'їзду для громадян Болгарії.
З 1 квітня 2004 року по 1 квітня 2005 року Болгарія ввела безплатні візи для організованих туристів з України, вони сплачують тільки збори за обробку заяви на візу, а діти до 16 років та особи старші ніж 60 років звільнені від сплати цих зборів.
Болгарська сторона заявляла про готовність розглянути можливість спрощення видачі віз для українських туристів, при цьому заперечуючи можливість введення візового режиму на зразок угоди України з Польщею, тобто про безкоштовні візи для українців і безвізового режиму для болгар.
Болгарія заявила про намір ввести електронні візи і службові паспорти для українських громадян.
Уведення візового режиму - вимога Європейського Союзу для країн-учасниць по відношенню до країн-сусідів, які не є його членами.
Зараз візи на виїзд у Болгарію в Україні оформляють три болгарські консульські служби: у Києві, Одесі та Донецьку.
Авіаперельоти здійснюються економічним класом (Y-класом), а за бажання клієнт може замовити авіапереліт бізнес-классом (С-классом) на всі маршрути, але вже за додаткову плату. Можна скористатися послугами агентства з бронювання і продажу авіаквитків від турфірми, які розміщені в Аеропорту «Бориспіль» і «Жуляни», і придбати квитки на чартерні рейси.
Аеропорти Болгарії та їх сайти в інтернеті:



У вартість турпакета також входить трансфер на автобус аеропорт – готель – аеропорт з супроводом російськомовного гіда. У вартість туру входять також мешкання.
Турфірма залежно від побажання клієнта надає готелі від двух-зіркових до пятизіркових, від цього і різна вартість туру. Живлення за бажанням замовника: сніданок, вечеря, сніданок і вечеря, повний пансіон, від цього також різна вартість туру. Екскурсії також входять у вартість туру, але за бажанням замовника їх можна збільшитиПодорожувати до Болгарії найдешевше автобусом. Набувати квитків переважно в турфірмі, оскільки недбалих перевізників в Україні вистачає. Поїздка туди і назад на комфортабельному «Мерседесі» коштує 55 євро, триває вона (в один кінець) 30—36 годин. Зазвичай в салоні є відеомагнітофон, проте не слід забувати про те, що всі водії-болгари крутять тільки своє кіно, так що не полінуєтеся узяти з собою пару улюблених відеокасет — і себе потішите, і супутників порадуєте. У автобусі також можна розраховувати на чай і каву, але краще всього запастися домашньою їжею.
Також до Болгарії можна потрапити теплоходом по Чорному морю або по Дунаю, а також на автомобілі або автобусі через Румунію, Туреччину або Македонію. Для отримання візи необхідні документи: закордонний паспорт з особистим підписом власника (термін дії 3 місяці після закінчення поїздки); 1 кольорове фото 3,5 на 4,5; анкета з особистим підписом туриста.
Для дітей до 16 років включно віза оформляється безкоштовно. Для дітей до 18 років, що виїжджають з одним батьком (без батьків), нотаріально завірений дозвіл від другого батька (батьків) знадобиться тільки на паспортному контролі в аеропорту.
Для отирмання індивідуальної візи вам необхідні такі документи: дійсний закордонний паспорт, ксерокопія його першої сторінки з фотографією; анкета-заява на отримання візи для туристичної поїздки з наклеєною кольоровою фотографією розмір 3,5 на 4,5 см; квиток туди і назад і/або доказ наявності фінансових коштів для забезпечення транспорту; броня готелю і/або доказ наявності фінансових коштів для забезпечення мешкання на території Болгарії.
Транзитна віза: транзитна віза (одноразова і багаторазова) дається в тих випадках, коли іноземець прибуде в Республіку Болгарія з однієї країни і покине межі Болгарії в 24-годинний термін, прямуючи в іншу країну, за наявності візи країни, наступної по маршруту після Болгарії, і візи країни кінцевого пункту проходження. Документи: дійсний закордонний паспорт; ксерокопія його першої сторінки з фотографією; анкета-заява на отримання транзитної візи з наклеєною кольоровою фотографією, розмір 3,5 на 4,5 см; віза країни, наступної по маршруту після Болгарії; що засвідчують забезпечення транспорту при транзитному проїзді або документи, що засвідчують наявність необхідних фінансових коштів.
Термін оформлення: 7 робочих днів після ухвалення заяви або протягом 3 робочих днів при оплаті за терміновим тарифом.
Візи для туристичних цілей оформляються тільки протягом 7 робочих днів. Вартість: близько 20 євро. Термін дії одноразової в'їзної візи для поїздок з туристичною метою не перевищує 30 днів.

Візи безкоштовні для учасників міждержавних наукових, учбових, спортивних і культурних обмінів, здійснюваних на підставі відповідних угод, що діють, а також осіб, що не досягли 16-річного віку. Право на безвізовий в'їзд до Болгарії мають наступні громадяни Росії: власники посвідки на проживання в Республіці Болгарія,владельцы дипломатичних і службових паспортів, члени морських екіпажів, члени повітряних екіпажів. Одноразова в'їзна віза дає право на один в'їзд і перебування в Болгарії строком до 90 днів в рамках 6 місяців і дійсна протягом трьох місяців з дня видачі.
Ввезення і обмін валюти не обмежене (суму понад $1000 необхідно вписувати в митну декларацію), обов'язкового обміну немає. Вивіз валюти не повинен перевищувати суму, вказану в декларації при в'їзді. Понад 20 тис. BGL (або еквівалент в іноземній валюті) можна вивозити з дозволу Болгарського народного банку. Невитрачені леви можна обміняти перед від'їздом з країни. Для цього необхідно уявити довідку про первинний обмін з обмінного бюро. Декларуються також коштовності, фото-, кіно- і відеоапаратура, які потім повинні бути вивезені з країни. На митниці існують деякі обмеження. Зокрема, туристам заборонено провозити більше літра міцного алкоголю, більше двох літрів вина і більше двох блоків сигарет. Заборонено ввезення і вивіз наркотиків, зброї і боєприпасів, вибухових речовин, сильнодіючих психотропних або отруйних речовин, медпрепаратів, видів тварин, що охороняються, і рослин, а також предметів, що представляють історичну, художню або іншу цінність. Дозволено безмитне ввезення сигарет - до 200 шт., тютюнових виробів - до 250 гр., провина - до 2 л., міцних спиртних напоїв - до 1 л., кава - до 500 гр., сподіваючись - до 100 гр., духів - 50 мл., одеколону або ін. парфюмерної продукції - до 250 мл.
Найпопулярніший в'їзд до Болгарії - це "Дунаїв міст" Джурджу (Giurgiu) - Русе. Пішки його переходити не можна. Можна сісти на потяг: від бухареста до Русе це стоїть близько $10. Або (за тих же $10) на потягу перетнути всю Румунію. По розповідях, в потягу цьому їхати весело: контрабандисти виплигують на ходу перед митницею, кондуктор ще по $5 "за международность" збирає. Взагалі, Румунія - відважна країна, на любителя, але це окрема тема... За перехід через міст можуть взяти п'ять у.о., а може і обійтися. З болгарського боку від моста до ж-д вокзалу ходить автобус (~0.06$), з румунського боку до моста близько 1.5 км. від центру Giurgiu.
Можна в'їхати до Болгарії на паромі Калафат (Calafat) - Відін (~$3). Там набагато спокійніше, але довше. Ще спокійніше доїхати до Калараша (Calaras), там на безкоштовному внутрішньорумунському паромі перепливти через Дунай, і пройти пішки через перехід Ostrov - Силістра (там є ж-д станція).
Вздовж моря, можна доїхати на потягу до Мангалії (Mangalia), і потім на автобусі - до Вама Столітті (Vama Veche): там вже межа. З болгарського боку звідти теж можна виїхати на автобусі. З Туреччиною у Болгарії є два переходи. Перший - стандартний, і найпопулярніший Свіленград -- Kapikule. (там же можна в'їхати і до Греції). Потяг теж ходить. Інший перехід: Малко Т'рново - Дерекей (Derek"oy) - на любителя. Розташований він на перевалі. З Болгарського боку на 12 км., а з турецькою - на 8 км. там немає суспільного транспорту: тільки таксі. Зате така краса, тиша, спокій.
І, нарешті, є ще перехід до Греції: Кулата - Промахонас. З болгарського боку 1.5 км. до ж-д станції Кулата, а з грецькою - аж 12 км. до станції Hеон Петрітсион, де потяг зупиняється на вимогу.