Бойко М.Г., Гопкало Л.M. Організація готельного господарства: Підручник. - К.: Київ, нац. торг.-екон. ун-т, 2006. - 448 с.

10.1. Особливості організації праці на підприємствах готельного господарства

Послуги, які реалізують підприємства готельного господарства, обумовлюють безперервний графік й особливу організацію роботи працівників підприємства і, насамперед, обслуговуючого персоналу.

Процес обслуговування вимагає такої організації праці, при якій забезпечуються максимальні зручності для споживачів готельних послуг і високий рівень культури обслуговування.

Чисельність персоналу, який належить до контактної зони, залежить не від обсягу реалізованих послуг, а від місткості підприємства готельного господарства.

На підприємствах готельного господарства для персоналу контактної зони тривалість робочого дня не нормована. Для цієї категорії працівників використовується підсумовування обліку робочого часу.

К Роботу організовують за графіком у дві-три зміни з перервою Нез одну або дві доби.

Основні функціональні обов’язки персоналу підприємств готель- НЬ господарства викладені у відповідних типових положеннях й конструкціях. У цих документах визначені права й обов’язки працівни- К і наголошено, що належне виконання вимог споживачів готельних послуг і повне задоволення їхніх потреб є основним обов’язком пер- (иалу готелю. У зв’язку з цим робота персоналу підприємств готель- Енго господарства вимагає чіткості та високої організованості.

Е У роботі готельних підприємств використовують ручну й меха- шовану працю. Використання різного виду електричного та механіч- Его обладнання значно полегшує працю персоналу та відповідно Вивищує її продуктивність.

і Для виконання операційних функцій активно впроваджують Мзні форми організації праці.

Зокрема в. готельних підприємствах застосовують колективний Щригадний) метод роботи покоївок, прибиральниць, ремонтників рмість індивідуального закріплення за окремим працівником комп- Шсу робіт). Зазначений метод істотно підвищує якість виконуваних рбіт. Колектив бригади відповідає за санітарно-технічний стан усього Крверху. У деяких засобах розміщення обслуговуючий персонал рроює суміжні професії.

Праця обслуговуючого персоналу підприємств готельного госпордарства відрізняється великим діапазоном виконуваних функцій, рму його чисельність визначають на основі штатних нормативів, які, It і будь-які технічні нормативи, не є постійними. Поліпшення умов раці та її більш раціональна організація, механізація роботи на бага- Вох ділянках, удосконалення методів обслуговування створюють

← prev content next →