Банько В.Г. Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів: Навчальний посібник. 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: Дакор, 2008. — 328 с.

18.10. Гідропроцедури

Відділення гідропроцедур включає різні души та ванни. В залежності від складу та кількості вони об'єднуються в самостійну групу приміщень або примикають до другої (наприклад: души часто приєднують до саун). В тих випадках, коли вони працюють незалежно від інших оздоровчо-профілактичних приміщень, найбільш доцільно кабіни ванн об'єднувати в групи, повністю розділяючи шляхи руху медичного персоналу та пацієнтів, як це робиться в стаціонарних водолікарнях.

В душевому залі можуть розміщуватись різні души — струменевий, голковий, циркулярний, висхідний. В ньому встановлюється душева кафедра та душеві установки. Кафедру розміщують так, щоб при проведенні струменевого душу вона знаходилась на відстані 3,5 — 4 м від пацієнта, а пряме денне світло при цьому падало на його обличчя. На висоті 1 — 1,25 м від підлоги до стіни прикріплюється металевий поручень, за який можна триматися. Душеві установки розділяють перегородками висотою 2 м, які не повинні доходити до підлоги на 10-15 см для організації стоку води.

Приміщення для водних процедур повинні бути оснащені спеціальною системою вентиляції та каналізації.

Після прийому процедур особи, які їх проходять повинні відпочивати. Для цього передбачаються або окремі приміщення — кімнати з кушетками та кріслами, або дивани та крісла в холах. Місця для відпочинку потрібно розміщувати в одному рівні з процедурними приміщеннями, поза зоною руху основних потоків осіб, що проходять процедури та персоналу.