Банько В.Г. Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів: Навчальний посібник. 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: Дакор, 2008. — 328 с.

3.10. Полімерні матеріали і вироби

В готельних комплексах широко використовується полімерні матеріали, особливо деякі їх види.

Плівки ПВХ — стійкі, звукоізоляційні, добре миються та стійкі до слабких хімікатів. Використовуються в підсобних буфетах, їдальнях, прийомних, гостинних, поверхових холах, барах, а також в перукарнях. Світлорозсіючі плівки використовують для ставлення стель, панелей, вестибюлях, прийомних, гостинних, поверхових холах, коридорах і сходах.

Для практичності і менших витрат в майбутьньому в готелях використовуються миючі обої. Вони гігієнічні і вологостійкі. А також ворсовий папір з лицевою поверхнею, ворсостійкі до вити-раня, повітрепроникаючі і звукоізоляційні.

Лінолеум ПВХ різняться багатою кольоровою гамою, підвищеним строком служби (до 25 років). В залежності від основи бувають тепло- та звукоізоляційні.

Релін — гігієнічний, різниться хорошим звукопоглинанням і діелектричними властивостями. Рекомендується для приміщення службового і промислового характеру.

Покриття на основі ПВХ рекомендується для приміщення з великою інтенсивністю рухів при відсутності матеріалів, жирів, води.

Килими мають невисокий коефіцієнт витирання, тепло- та звукоізоляційними властивастями. Ними покривають підлоги в прийомних холах, коридорах і сходів номера і кімнатах персона-

ла, кафе, барах. Плиточні матеріали на основі полімерів викори-стрвують в підсобних приміщеннях та в перукарнях.

Для приміщень з вологим режимом експлутації рекомендуються гумові плити. Ренолілові плитки хімічно стійкі для використання. Синтетичні лаки, фарби і емалі відрізняються стійкістю покриття. Водоемульсійні лаки і фарби є повітряно— та паропроникаючими. Емалеві фарби використовуються для внутрішньої обробки приміщення з сухим режимом. Використовуються у вестибюлях, прийомних, санвузлах, перукарнях.

Силіконний склад використовується в таких приміщеннях готелю як вестибюль, прийомна, хол, гостинна, номери і кімнати персоналу, санвузлах, підсобних буфетах, їдальнях та перукарнях, їх використовують для придання різним матеріалам во-довідштовхуючих властивостей.

У вестибюлях і інших великих приміщеннях з великими потоками людей дуже популярні підвісні люмінісцентні стелі. Поверхні з візерунком таких стель складаються з багаточисельних призм, дякуючи тому значно зростає світлорозсіювання.