Банько В.Г. Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів: Навчальний посібник. 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: Дакор, 2008. — 328 с.

3.8. Художньо-декоративне скло

Засклення будівлі готельного типу грає велику роль в формуванні композиції сучасного інтер'єру. Скляні поверхні грають подвійну роль — служать для запезпечення світлом приміщення і беруть участь у формуванні їх архітектурного обліку. Введення великих прозорих поверхонь створює ауру світла, що візуально розширює простір.

З листового полірованого скла виробляють дзеркала. Дзеркалами прикрашають інтерєри готелів. Для огородження балконів, сходів, застіклення перегородок застосовують листове скло.

Скляні облицьовочні плитки використовуються в санітарних вузлах, ваннах.

Використовуються такі склоблоки які мають звуко— та теплоізоляційні властивості. З склоблоків виконують застіклення сходних кліток, різні світлові прийоми, а також світло прозоре покриття і перегородки.

Останнім часом набирають розповсюдження металопластикові вікна, які володіють такими ж властивостями, що і склоблоки.

Архітектурні деталі з скла: розетки, оксанти, картуши, дверні ручки, фризі, пояски та ін.

В готелях також використовують скляні світильники. Особливо крупні форми з граненого скла, що створює ефект відображення дифузорно-розсіяного скла. Такий вид освітлювання використовується у великих приміщеннях.