Туристична індустрія в Китаї.

Сучасний стан розвитку туристичної галузі в країні

У 2009 році число туристів, котрі відвідали Китай з-за кордону перевищило 10 млн. чоловік. Валютна виручка від міжнародного туризму досягла 16200 млн дол США, склавши 6,5 відсотка від загального обсягу експорту країни. За цим двома показниками Китаю зайняв 5-е і 7-е місця у світі. У країні спостерігається бум внутрішнього туризму. У зв'язку зі збільшенням числа офіційних вихідних днів, пов'язаних зі святом Весни, святом Першого травня і Національним святом Китаю, у країні неухильно зростає число китайців, скористалися цими днями для екскурсій. Турпоїздки китайців у ці дні грають помітну роль у стимулюванні зростання внутрішнього попиту, сприяння зростанню споживання, розвитку суміжних галузей і підвищення якості рівня життя населення. В даний час в Китаї число зіркових готелів сягає 10481, що на 49 відсотків вище за показник, зареєстрованого в минулому році. Поряд зі зростанням кількості готелів такого роду в цьому році до теперішнього часу коефіцієнт їх заповнюваності виріс на 2,4 процентного пункту в порівнянні з минулим роком і досяг 55,9 відсотка. За прогнозом відповідних відомств, перспективи розвитку китайського туристського ринку величезні і вселяють великий оптимізм. Згідно з даними СОТ, у 2020 році Китай займе 1-е і 4-е місця у світі відповідно за кількістю прийнятих туристів з-за кордону і числа вітчизняних туристів, які вчинили закордонні турпоїздки. На думку співробітників Державного управління у справах туризму КНР, проведення Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні створило нові можливості для розвитку туризму в Китаї.
Орган управління цією сферою - Державне управління у справах туризму, підлегле Держраді КНР. Воно є адміністративно-управлінським відомством, що керує в єдиному порядку Всекитайським туризмом. Управління розробляє установки, політику і систему розвитку туризму, складає перспективні та річні плани з туризму, організовує рекламу та презентації за кордоном, публікує інформацію для туристів, контролює і перевіряє стан виконання політики і планів галузі і т.д. Філії управління створені у всіх провінційних центрах, містах центрального підпорядкування і автономних районах, відкриті представництва в Токіо, Нью-Йорку, Парижі, Лондоні, Франкфурті-на-Майні, в ОАР Сянгані Китаю. Китайське міжнародне бюро туризму "Інтурист" спеціалізується на прийомі іноземних туристів. Головний офіс знаходиться в Пекіні, а філії - у всіх провінційних центрах, автономних районах, містах центрального підпорядкування і деяких відкритих приморських містах і районах. Китайське бюро подорожей та Китайське бюро подорожей по обслуговуванню китайських емігрантів беруть китайських емігрантів, співвітчизників з Тайваню, з сяга і Макао, а також китайців іноземного громадянства, що приїжджають як туристи чи для відвідування родичів.
Штаб-квартири цих організацій знаходяться в Пекіні, в обох бюро є філії у містах і районах, відкритих для іноземних туристів, в рідних містах китайських емігрантів, а також в Сянгані, Аомень, Таїланді та інших місцях.
Китайське бюро молодіжного туризму обслуговує молодих іноземних туристів, молодих китайських емігрантів і китайців, які взяли іноземне підданство, молодь з Сянгана, Аоменя і Тайваню. Штаб-квартира знаходиться в Пекіні. Крім цих туристичних організацій, прийомом іноземних громадян займаються Китайська міжнародна компанія спортивного туризму, Китайське товариство культурного туризму, неурядова Міжнародна компанія подорожей, Китайська міжнародна туристична компанія "Лебідь", Китайське суспільство жіночого туризму. В останні роки в Китаї збудовано багато нових готелів і готелів розряду люкс, середнього і звичайного рівня для прийому туристів з різними потребами. В даний час в Китаї налічується близько 3000 "зоряних" готелів. У число п'ятизіркових входять, наприклад, готелі "Ванфу", "Китай", "Шангріла" в Пекіні, "Цзннань-Хілтон", "Хуаюань" і "Сіньцзіньцзян" в Шанхаї, "Білий лебідь", "Китай", "Схід" в Гуанчжоу, "Фуліхуа" в Даляні та "Наньхай" в Шеньчжені. У великих і середніх містах і відомих живописних туристичних центрах побудовані загальнодоступні готелі і готелі для прийому зарубіжних і вітчизняних туристів.
Поліпшуються транспортні умови, що також сприяє розвитку туризму. Нині в Китаї діє розгалужена і зістикувата система водного, сухопутного та повітряного транспорту. Внутрішні і міжнародні авіалінії обслуговуються літаками Компанії цивільної авіації Китаю. Збільшено кількість середніх і коротких авіарейсів між містами країни. Туристичні маршрути обслуговуються спеціалізованими поїздами та автобусами з кондиціонерами, що робить подорож більш комфортним. При необхідності туристи можуть замовити квитки на поїзд, пароплав і літак на всі туристичні маршрути в будь-якому готелі і готелі. Китайська каліграфія і живопис, місцеві специфічні продукти, цінні види лікарської сировини й сувеніри охоче розкуповуються зарубіжними туристами – усе це й приваблює туристів з усіх куточків світу, щоб відвідати цікаву країну – Китай.