Туристично-країнознавча характеристика Куби

Динаміка туристичних потоків

Статистика кубинського туризму з кожним роком поліпшується. Щорічно галузь приносить більше 2 мільярдів доларів до бюджету Куби і є одним з основних джерел доходу держави.
Згідно даним Національного комітету статистики (ONE), в 2006 році іноземний туризм приніс в казну країни 2,4 мільярда доларів (1, 742 мільярди євро). Це найкрупніша цифра, з тих пір, як острів відкрився для туризму.
За останніх 10 років доходи від туризму склали 12 мільярдів доларів (8 мільярдів 699 мільйонів євро). За ці роки збільшився номерний фонд кубинських готелів.
У 2001 році готелі острова мали в своєму розпорядженні 39 264 номери, а в кінці минулого року їх кількість збільшилася до 48 103.
За вказаний період було реалізовано 80 мільйонів ночей, а тільки минулого року ця цифра перевищила 15 мільйонів.
Коефіцієнт заповнюваності готелів в 2001 році складав 64,7 % і знизився в 2002 році до 59,7 %. З 2001 по 2005 рік заповнюваність коливалася в межах 61,8-63,6 %, тоді як в 2006 році опустилася до 60,7 %.
Серед країн, що присилають своїх туристів на Кубу, лідируюче положення займають Канада, Англія, Іспанія, Італія, Німеччина, Франція і Мексика.
Ставка на туристичний сектор була зроблена на початку 90-х років минулого століття, коли Куба вимушена була переглянути свою стратегію розвитку. Туризм був визначений як сектор, здатний приносити реальний дохід і служити фундаментом для розвитку всієї економіки. Реалії сьогоднішнього дня підтверджують правильність зробленого вибору. Кубинський туризм за поточний рік виріс на 6,3 %.
Будучи одним з основних джерел доходу країни, туристичний сектор Куби до 2008 р. перевищив відмітку в 2 мільйони туристів. Також приток туристів в порівнянні з 2006 роком збільшився на 6,3 %. У списку головних емітентів іноземного туризму на острів лідирує Канада. Канада - четвертий комерційний компаньйон острова.
Окрім Канади, Кубу щорічно відвідують іноземні туристи з Іспанії, Німеччини, Італії, Великобританії і Мексики, що складає 60% від загального туристичного доходу.
Не дивлячись на те, що туристична індустрія країни повністю контролюється державою, кубинці охоче йдуть на співпрацю з іноземним капіталом. На Кубі нараховується понад 20 спільних підприємств, що діють в туристичній сфері. Ще більше число контрактів підписано з іспанськими, канадськими, італійськими, німецькими і голландськими фірмами на управління готельним комплексом.
Зараз Куба займає четверте місце в Латинській Америці по числу туристів, що її відвідують, і, по оцінках багатьох експертів, є кращим місцем для відпочинку у всьому Карибському басейні. Згідно з даними міністерства туризму, найбільше число туристів, що приїжджають Кубу, припадає на частку Італії , Канади і Іспанії. Серед латиноамериканських країн перше місце займає Мексика, а потім Аргентина і Колумбія.
Загалом, перспектива іноземного туризму на Кубі є хорошою. Та викликає занепокоєння стан Куби в цілому. І тому майбутнє туристичної індустрії залежить зовсім не від прогнозів міністерства туризму, а від розвитку політичної і економічної ситуації на самому острові, тобто від того, що буде з Кубою після Кастро.


← prev content next →