Туристично-країнознавча характеристика Куби

Флора і фауна

Острів Куба розташований на достатньому видаленні від материка і має унікальний рослинний і тваринний світ. На Кубі виростає більш 6000 видів рослин, причому половина з них - ендеміки .
При цьому рослинний світ Куби під впливом діяльності людини значно змі-нився не в кращу сторону. Якщо на початку XIX століття лісу займали 90% території Куби, то тепер вони займають лише 19% . Ліси витіснені сільськогосподарськими угіддями: плантаціями цукрового очерету, цитрусових, манго, банани і інші культури. Не дивлячись на те що Куба розташована в тропічній зоні, 43% її лісів - це змішані ліси, 31% - мангровий ліс, 12% - хвойні ліси, і лише 1,5% - тропічний ліс.
Звичайно, найпопулярнішим деревом є символ Куби - королівська пальма , яка досягає 30-ти метрів у висоту.
Ендемічна не тільки флора, але і фауна Куби. Найширше представлені рептилії - 2 види крокодилів, ігуани, безліч різних ящірок, гекони, саламандри, а також 15 видів неотруйних змій .
На посушливих високогірних плато, на сході Куби можна зустріти декілька видів скорпіонів і крупних павукоподібних, але, як правило, вони безпечні для людини.
Найкрупніший ссавець на Кубі (якщо не рахувати домашніх тварин) - це деревний щур хутіа , розміром з нутрію. В основному вона мешкає на невеликих островах, що оточують Кубу. Серед морських ссавців можна виділити декілька видів дельфінів, і найкрупнішого представника цього класу, що населяє морські глибини Куби - морську корову манаті . Тут живе найменша у світі жаба, крихітний кажан «метелик» і скорпіон, довжина якого не перевищує 14 мм.
Безліч видів птахів, що мешкають тут, характерні тільки для Куби. В першу чергу, крихітна яскрава колібрі , що харчується як метелик, квітковим нектаром. Національним птахом Куби вибрана токороро через своє синьо-червоно-біле забарвлення.
Жоден з видів тих, що мешкають тут тварин не небезпечний для людини.