10 найкращих ресторанів світу 2010 року

Ресторан Франції «Bras»

Хочете скуштувати морозиво з беконом і яйцями або желе з лавандою? А як вам устриці з маракуєю чи желе з ананаса? Якщо ви справжній гурман і цікавитеся всіма новинками гастрономії, то вам обов'язково треба побувати в одному з ресторанів новомодної молекулярної кухні.
Це новий напрям у гастрономії, створений на стику кулінарії та хімії. У його основі твердження про те, що між різними продуктами є особливі молекулярні зв'язки. Їх сполучення може подарувати нам зовсім несподівані смакові поєднання.
Отже, кухарі на кухні починають дослідження хімічних процесів, які відбуваються з продуктами під час кулінарної обробки. Зміна їх фізичних властивостей призводить не лише до зміни структури, але й кардинально змінює смак знайомих нам продуктів.
Кухня в авангардному ресторані навряд чи нагадає вам звичайне місце роботи кухаря. Адже кулінари застосовують для приготування сучасні технології, а також рідкий азот, вакуум, високі температури, агар-агар та багато інших елементів, місце яким у хімічній лабораторії.
Піддаючи продукти особливій обробці, поєднуючи непоєднуване, намагаючись розділити продукти на молекули й придумати їх нове поєднання, кухарі пропонують вам здійснити захоплюючу подорож у світ нових смакових відчуттів.
У багатьох ресторанах вам подадуть незвичайні навіть за зовнішнім виглядом страви. Найчастіше знайомі нам продукти будуть створені у вигляді піни, льоду або желе. Змінюється структура, змінюється смак, змінюється ставлення до їди...
Запам'ятайте, що молекулярною кухнею не наїдаються від пуза. Її куштують, її оцінюють, нею насолоджуються. І прийняття їжі стає цілою кулінарною виставою, де головна роль належить чарівникові-кулінару. Кухарю, який готовий створити щось абсолютно незвичне для нашого зору, дотику й нюху.
Мабуть, найвідомішим практиком і популяризатором молекулярної кухні став знаменитий шеф-кухар Хестон Блюменталь. Він є засновником і власником одного з найкращих ресторанів світу The Fat Duck («Жирна качка»), розташованого у Великобританії. У 39 років він отримав престижні три зірки Мішлена, а щоб потрапити до його ресторанчика в невеликому містечку графства Беркшир, потрібно записуватися в чергу за місяць.